کارهایی که در دبی باید انجام داد

آخرین به روزرسانی 7 بهمن 1400 زمان مطالعه 10 دقیقه / 195 بازدید

پیش از این نکات مهم برای سفر به دبی را مورد بررسی قرار دادیم و در این مطلب قصد داریم جزئی تر در مورد کارهایی که در دبی باید انجام داد صحبت کنیم. سفر به شهر دبی آنقدر جذاب است که سالانه جمعیت زیادی را از کشورهای مختلف دنیا به کشور امارات می کشاند! اما فکر می کنید اگر بخوانید برای سفر به دبی اقدام کنید، دقیق می دانید که کارهایی که در دبی باید انجام داد کدام است؟! به همین خاطر لیست کارهایی که در دبی باید انجام داد را در قالب 22 مورد در این مطلب نیمکده آورده ایم، چرا که این 22 تا کار در دبی، از نون شب هم واجب تره و اگر انجامشان ندهید، پس از سفر، قطعا پشیمان خواهید شد!

کارهایی که در دبی باید انجام داد

این شهر مرتفع و مراکز خرید، خود را از یک کویر به مقصدی مطلوب و بی نظیر تبدیل کرده است، جایی که گردشگران برای خرید و فروش، آفتاب و تفریح خانوادگی جمع می شوند. دبی به خاطر جاذبه های دیدنی مانند بلندترین برج جهان؛ برج خلیفه و مراکز خرید که با آکواریوم های بزرگ و پیست های اسکی سرپوشیده مشهور شده است.


حتما علاقه دارید : کارهایی که در استانبول باید انجام داد


اما این شهر دارای نکات برجسته فرهنگی می باشد و کارهایی که در دبی باید انجام داد تا بیشترین لذت را از سفر به دبي برد. در محله الفهیدی پرسه بزنید، دبی قدیمی را کشف خواهید کرد، سپس با کشتی سنتی در امتداد دبی سفر کنید و به زودی متوجه خواهید شد که این شهر چیزی بیش از روکش پر زرق و برق آن است. با فهرست بهترین جاذبه های گردشگری دبی شما قطعا با کارهایی که در دبی باید انجام داد بیشتر آشنا خواهید شد.

1. منظره شهر معروف دبی را در برج خلیفه ببینید

بهترین جاذبه های گردشگری دبی

ساختمان دیدنی دبی و جاذبه اصلی گردشگری دبی برج خلیفه است که قطعا یکی از جاهایی که در دبی باید دید به حساب می آید و با 829.8 متر بلندترین ساختمان جهان و مشهورترین مکان دیدنی شهر است. برای اکثر بازدیدکنندگان، سفر به عرشه دیدبانی در طبقه 124 این برج یک تفریح بی نظیر است که دوست دارند انجام دهند. مناظر سراسر خط افق شهر از این چشم انداز خیره کننده است.

بر روی زمین ساختمان، باغ‌ های زیبای طراحی شده، با گذرگاه‌ های پر پیچ‌ و خم، دور برج خلیفه پیچیده شده‌ اند. آبنماهای زیادی وجود دارد از جمله فواره دبی، بلندترین آبنمای جهان که از فواره های معروف بلاجیو در لاس وگاس الگوبرداری شده است.

2. سری به خرید در دبی مال بزنید

راهنماي سفر به دبي

دبی مال، مرکز خرید برتر شهر و یکی از جاذبه های گردشگری دبی امارات است که هم می توان در آن به خرید و فعالیت‌ های داخلی پرداخت و هم میتوان بچه‌ ها را در آن مشغول نگاه داشت. اگر به دنبال گزینه های سرگرمی بیشتری هستید، یک پیست اسکیت روی یخ، منطقه بازی و مجموعه سینما نیز وجود دارد.

خرید و غذا خوردن بی پایان است و تقریباً همیشه رویدادهای ویژه ای مانند موسیقی زنده و نمایش مد در داخل مرکز خرید وجود دارد. معروف ترین آنها جشنواره خرید سالانه دبی در ژانویه و فوریه و جشنواره سوپرایز تابستانی دبی در ماه جولای و آگوست است.

3. تاریخ امارات را در موزه دبی کشف کنید

سفر به دبی

موزه عالی دبی در قلعه الفهیدی قرار دارد که در سال 1787 برای دفاع از نهر دبی ساخته شده است. دیوارهای قلعه از بلوک های مرجانی سنتی ساخته شده و با آهک در کنار هم نگه داشته شده اند. طبقه فوقانی توسط تیرک های چوبی نگه داشته شده و سقف از شاخه های نخل، گل و گچ ساخته شده است.

این قلعه در تاریخ خود به عنوان محل سکونت خانواده حاکم، مقر حکومت، پادگان و زندان بوده است. این موزه که در سال 1971 بازسازی شد، اکنون موزه برتر شهر است و یکی از جاهای تفریحی شهر دبی به حساب می آید.


مطلب مرتبط : بهترین مکان های گردشگری شیراز


ورودی دارای یک نمایشگاه جذاب از نقشه های قدیمی امارات و دبی است که گسترش عظیمی را نشان می دهد که پس از رونق نفت منطقه را تحت تاثیر قرار داده است. حیاط خانه چندین قایق سنتی و خانه ای با برگ خرما با بادگیر اماراتی است. سالن سمت راست دارای سلاح است و سالن سمت چپ آلات موسیقی اماراتی را به نمایش می گذارد.

4. قدم زدن در تاریخ در محله الفهیدی (دبی قدیم)

کارهایی که حتما در دبی باید انجام داد

محله الفهیدی (که قبلاً شناخته می شد و گاهی اوقات هنوز به عنوان محله بستکیه شناخته می شد) در اواخر قرن نوزدهم ساخته شد تا خانه تاجران ثروتمند ایرانی باشد که عمدتاً به تجارت مروارید و منسوجات می پرداختند. ساختمان های مرجانی و آهکی در اینجا، که بسیاری از آنها دیوارهایی با برج های بادگیر دارند، به خوبی حفظ شده اند.

برج‌ های بادگیر شکل اولیه‌ ای از تهویه مطبوع را برای خانه‌ها فراهم می‌ کردند؛ باد محبوس شده در برج‌ها به داخل خانه‌ها هدایت میشد. بازرگانان ایرانی احتمالاً این عنصر معماری (که در خانه‌های ساحلی ایران رایج است) را از کشور خود به خلیج منتقل کرده‌ اند. خطوط باریک که با معماری متمایز عربی ردیف شده اند، بسیار تداعی کننده دوران گذشته و بسیار کندتر در تاریخ دبی هستند.

5. معماری سنتی را در خانه شیخ سعید آل مکتوم

کارهایی که در دبی حتما باید انجام دهیم

شیخ سعید آل مکتوم از سال 1921 تا 1958 حاکم دبی و پدربزرگ حاکم فعلی است. اقامتگاه سابق او به عنوان موزه ای بازسازی شده است که نمونه ای عالی از معماری عربی است. خانه اصلی در سال 1896 توسط پدر شیخ سعید ساخته شد تا وی بتواند فعالیت کشتیرانی را از بالکن ها مشاهده کند.

ویران شد، اما خانه کنونی در کنار محل اصلی بازسازی شد و با درهای چوب ساج حکاکی شده، صفحه‌ های مشبک چوبی در سراسر پنجره‌ ها و صفحه‌ های تهویه گچی با طرح‌ های گلدار و هندسی به مدل اصلی وفادار ماند.

30 اتاق در اطراف یک حیاط مرکزی با جزئیات برج بادگیر در بالا ساخته شده است. در داخل، نمایشگاه‌ های موزه عکس‌ ها و اسناد تاریخی دبی، با بسیاری از عکس‌ های قدیمی شگفت‌ انگیز از دبی از دوره بین سال‌ های 1948 تا 1953 وجود دارد.

6. در نهر دبی و منطقه ال سیف به سفر دریایی بپردازید

راهنماي سفر به دبي

نهر دبی شهر را به دو شهر تقسیم می کند که دیره در شمال و بور دبی در جنوب قرار دارد و یکی از جاذبه های دیدنی شهر دبی می باشد. نهر یکی از عناصر تأثیرگذار در رشد شهر بوده است و ابتدا ساکنان اینجا را برای غواصی ماهی و مروارید جذب می کند. دهکده های کوچک در کنار نهر تا 4000 سال پیش رشد کردند، در حالی که دوران مدرن در دهه 1830 آغاز شد، زمانی که قبیله بنی یاس در این منطقه ساکن شدند.

اسکله دوو در امتداد کرانه نهر دبی در شمال پل المکتوم قرار دارد. برخی از قایق‌ هایی که در اینجا لنگر انداخته‌ اند، هنوز توسط تاجران کوچک از سراسر خلیج استفاده می‌ شوند، قدمتی بیش از 100 سال دارند. شما می توانید از اینجا دیدن کنید و بارگیری و تخلیه بار در و خارج از قایق ها را تماشا کنید.

این یک مکان عالی برای قدم زدن با چشم انداز عالی آب است. برای سفر در عرض نهر، می‌ توانید با یکی از قایق‌ های متعددی که به‌عنوان قایق‌ های توریستی بازسازی شده‌ اند، سفر کنید.

7. تور مسجد جمیرا

راهنمای گردشگری در دبی

مسجد جمیرا از نظر بسیاری زیباترین مسجد دبی و یکی از جاذبه های گردشگری دبی می باشد. کپی دقیق مسجد الازهر قاهره که هشت برابر بزرگی آن است، مسجد جمیرا نمونه خوبی از معماری اسلامی است.

این سازه سنگی به سنت فاطمی در قرون وسطی ساخته شده و دارای دو مناره است که جزئیات ظریف در سنگ کاری را به نمایش می گذارد. به خصوص در عصر هنگام روشن شدن با نورافکن جذاب است.


پربازدیدترین : راهنمای کامل سفر به ایتالیا


مرکز تفاهم فرهنگی شیخ محمد بن راشد (که همچنین برنامه‌ ای از تورها، سخنرانی‌ ها، کلاس‌ های عربی و وعده‌ های غذایی فرهنگی را اجرا می‌ کند) تورهایی را با راهنما در مسجد ترتیب می‌ دهد که برای تقویت درک بهتر از ایمان مسلمانان طراحی شده‌ اند.

8. گردش در بازارهای دیره

جاهایی که در دبی باید رفت

دیره در کرانه شمالی نهر دبی واقع شده است. در ساحل، قایق‌ های باستانی با بانک‌ ها، هتل‌ ها و ساختمان‌ های اداری مدرن بارگیری و تخلیه می‌ شوند. برای مسافران، دیره بیشتر به خاطر بازارهای سنتی خود معروف است که در تمام اوقات روز با خریداران شلوغ است.

بازار طلای دیره به عنوان بزرگترین بازار طلا در جهان شهرت جهانی دارد. بازار ادویه دیره با کیسه های کندر، زیره، پاپریکا، زعفران، سماق و آویشن و همچنین چوب عود معطر، گلاب و بخور، همه ادویه های قابل تصور را به فروش می رساند.

دوستداران فرهنگ نباید دو تا از جواهرات معماری دیره را از دست بدهند. خانه هریتیج در سال 1890 به عنوان خانه یک تاجر ثروتمند ایرانی ساخته شد و بعداً به خانه شیخ احمد بن دلموک (تاجر معروف مروارید در دبی) تبدیل شد.

امروز، فرصتی عالی برای دیدن فضای داخلی یک خانه سنتی خانوادگی است. مدرسه الاحمدیه که در سال 1912 ساخته شد، قدیمی ترین مدرسه دبی است و اکنون به موزه آموزش عمومی تبدیل شده است و به عنوان یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری در دبی مطرح شده است.

9. عکس های غروب آفتاب در قاب دبی

جاهایی که در دبی باید دید

این قاب عکس فوق‌ العاده با ارتفاع 150 متر که در میان محله‌ های قدیمی‌ تر دبی که در اطراف نهر جمع شده‌ اند یکی از جاذبه هاي گردشگري دبي می باشد که نسبتا جدید است.

در داخل، مجموعه‌ ای از گالری‌ ها شما را در تاریخ شهر می‌ چرخانند و میراث اماراتی را قبل از سفر به عرشه آسمان، جایی که چشم‌ اندازهای بی نظیری از دوبی قدیمی و جدید وجود دارد، در سکوهای تماشا وجود دارد. پس از آن، گالری Future Dubai را ببینید، که تصور می کند یک چشم انداز آینده نگرانه از شهر خواهد بود.

10. در جاده شیخ زاید قدم بزنید

جاذبه های گردشگری در دبی

جاده شیخ زاید گذرگاه اصلی است که از منطقه تجاری مدرن مرکز شهر دبی عبور می کند. این بزرگراه عریض هشت بانده در تمام طول خود با برج های شیشه ای سر به فلک کشیده، کروم و فولادی پر شده است و جزو کارهایی که در دبی حتما باید انجام دهیم این است که حتما در این جاده قرار بگیرید و از آن دیدن کنید.

این یکی از بهترین نقاط دیدنی روی زمین برای مناظر آسمان‌ خراش معروف دبی است. جاذبه‌ های اصلی در امتداد، یا درست خارج از آن، نوار بین میدان و اولین تقاطع هستند و بیشتر مراکز خرید معروف دبی در امتداد مسیر جاده قرار دارند.

برج تجارت جهانی دبی دارای یک سکوی مشاهده در طبقه بالای خود است که مناظر پانوراما را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد (گزینه ای ارزان تر از برج خلیفه) و پارک طلا و الماس (جاده شیخ زاید) یک فروشگاه  برای دوستداران جواهرات است.

11. کاوش فرهنگ محلی و غواصی در دهکده میراث

راهنمای گردشگری دبی

میراث معماری، فرهنگی و دریایی دبی در دهکده میراث و غواصی با نمایش‌ هایی مربوط به غواصی مروارید و ساختمان دوبی، دو مورد از پایه‌ های اصلی اقتصادی تاریخی دبی به نمایش گذاشته می‌ شود.


پیشنهاد مطالعه : زیباترین کشورهای دنیا برای مسافرت


همچنین تفریحاتی از زندگی سنتی بادیه‌ نشینان و روستاهای ساحلی، با خانه‌ های ایرانی، قهوه‌ خانه سنتی و بازار کوچکی که سفال‌ گران و بافندگان صنایع دستی خود را در غرفه‌ ها انجام می‌ دهند، وجود دارد. موسیقی و رقص محلی از اکتبر تا آوریل اجرا می شود و بازدیدکنندگان می توانند از پزشکان طب سنتی مشاوره بگیرند.

12. از دنیای زیر آب در آکواریوم دبی دیدن کنید

جاذبه های گردشگری دبی امارات متحده عربی

یکی از برترین مکان های دیدنی شهر دبی بی شک آکواریوم دبی است که 140 گونه از جانوران دریایی را در مخزن بزرگ معلق در طبقه همکف دبی مال نگهداری می کند.

علاوه بر تماشای رایگان از مرکز خرید، اگر وارد دنیای زیر آب شوید، می توانید در تونل های آکواریوم قدم بزنید. فعالیت های مختلف به شما کمک می کند تا نگاه دقیق تری به زندگی دریایی داشته باشید.

تورهای قایق کف شیشه ای (در بالای مخزن) محبوبیت خاصی دارند. غواصی در قفس و فعالیت های غواصی کوسه نیز ارائه می شود.

13. چای عصرانه را در برج العرب میل کنید

در دبی کجا بریم

برج العرب با ارتفاع 321 متر در جزیره مصنوعی خود در خط ساحلی دبی، بلندترین هتل جهان و یکی از جا های دیدنی شهر دبی است. نمای بیرونی ساختمان که برای شبیه به بادبان های قایق بادبانی در حال حرکت طراحی شده است با یک نمایش نورپردازی رنگی و طراحی شده در شب روشن می شود.

برج العرب که از هر نظر بی نظیر است، یکی از گران ترین هتل های جهان است که مجلل ترین سوئیت ها برای یک شب بیش از 15000 دلار قیمت دارند.

برای کسانی که اعتبار نامحدودی ندارند، راه برای تجربه ی ثروت بیش از حد این است که برای شام به رستوران زیر آب المهارا بروند، جایی که پنل های شیشه ای از کف تا سقف در دیوارهای اتاق غذاخوری به شما امکان می دهد تا زندگی دریایی را تماشا کنید.

14. در ساحل جمیرا آفتاب بگیرید

راهنمای کامل سفر به دبی

این نوار سفید شنی بهترین مقصد ساحلی برای بازدیدکنندگان دبی است. هتل ها در تمام طول آن قرار دارند و این یکی از محبوب ترین مکان ها برای اقامت گردشگران است. همچنین اگر دوست داشتید در هاستل ها اقامت کنید، اینجا به شما یاد دادیم که هاستل چیست و چطور میتوانید در دبی از آن ها استفاده کنید.

این ساحل دارای امکانات عالی است، با تعداد زیادی صندلی های آفتابگیر، رستوران ها و اپراتورهای ورزش های آبی که جت اسکی را ارائه می دهند. این اقامتگاه تابستانی مرحوم شیخ راشد بن سعید آل مکتوم در سال 1955 ساخته شد.

این اقامتگاه که از گچ و بلوک مرجانی ساخته شده است، بازسازی شده است و بسیاری از دکورهای زیبای اصلی را حفظ کرده است و به شما درک بهتری از سبک زندگی مجلل حاکمان دبی می دهد و جزو جاهای دیدنی دبی امارات می باشد.

15. فلامینگوها را در پناهگاه حیات وحش راس الخور ببینید

مكان هاي ديدني دبي

برای تماشای منظره طبیعی تر، لازم نیست خیلی از آسمان خراش ها دور شوید. پناهگاه حیات وحش راس الخور شامل جنگل های حرا و تالاب های نهر دبی است.

این مکان بهترین مکان برای مشاهده فلامینگوها در زمستان است، زمانی که گله های عظیمی از این پرندگان صورتی با شکوه در میان تالاب ها، با پشتوانه بلندی های مرتفع سرازیر می شوند.

پوسته های مختلفی در نقاط مهم در داخل پارک ایجاد شده است تا به تماشاگران پرنده امکان دید خوب از حیات پرندگان را بدهد.

16. اسکی کنید سپس در مرکز خرید امارات خرید کنید

جا های دیدنی شهر دبی

مرکز خرید امارات یکی از معروف ترین مراکز خرید شهر است که امکانات دیدنی (و سورئال) اسکی دبی در داخل آن قرار دارد. پیست اسکی سرپوشیده با تله کابین و محفظه پنگوئن، همه در دمای مداوم منفی 4 درجه سانتیگراد کامل شده است.

همچنین یک مجتمع سینمایی و یک مرکز تفریحی خانوادگی با مجموعه‌ ای از وسایل سواری برای بزرگ و کوچک وجود دارد. فرصت های خرید بی حد و حصر است، مانند گزینه های غذا خوردن و هر نوع غذای قابل تصوری را ارائه می دهد.

17. از تئاتر در کلاس جهانی در اپرای دبی لذت ببرید

صفر تا صد سفر به دبی

بی شک یکی از بهترین جاذبه های گردشگری امارات همین ساختمان جدید اپرای دبی است که در اواسط سال 2016 افتتاح شد و مرکز اصلی منطقه اپرا در کنار آب در مرکز شهر دبی محسوب می شود و همچنین قرار است به مرکز فرهنگی اصلی و مکان اصلی سرگرمی شهر تبدیل شود.

اپرای دبی میزبان یک برنامه در تمام طول سال از تولیدات تئاتر موزیکال معروف، کنسرت های نوازندگان درجه یک جهانی، اپرا، باله، و موسیقی کلاسیک و همچنین تولیدات کوچکتر، شب های کمدی و کنسرت است.

ساختمان تئاتر 2000 نفری خود یک قطعه شگفت‌ انگیز از تسلط معماری و یکی از نشانه‌ های جدید دبی است، با دیوارهای شیشه‌ ای و فولادی بسیار مدرنش که بر فراز اسکله بیرون زده‌ اند و شبیه منحنی‌ های یک داو سنتی است.

18. در ساحل به کایت سواری بروید

جاهای دیدنی دبی امارات

این ساحل طولانی با شن و ماسه سفید، در جنوب ساحل جمیرا، تنها یک ساحل زیبا برای آفتاب‌ گیری نیست که به دنبال یک روز شنا و غوطه‌ ور شدن در شن‌  ها باشید! بلکه چیزی فراتر از آن است و یکی از کارهایی که در دبی باید انجام داد قطعا کایت سواری در این ساحل عظیم است.

ساحل کایت به عنوان مقصد برتر دبی برای کایت سواران شهرت دارد و مجموعه ای از اپراتورهای ورزش های آبی را در خود جای داده است.


فقط عاشقان سفر بخوانند : تور سفر به آمستردام


اینجا جایی است که می‌ آیید تا با کایت موج سواری در آب بیرون بیایید یا قدرت خود را در پدل‌ بوردینگ ایستاده امتحان کنید، با کرایه تجهیزات و درس‌ هایی که به راحتی در ساحل ترتیب داده می‌ شوند.

19. هنرهای پیشرفته را در منطقه هنری آلسرکال مرور کنید

مناطق دیدنی شهر دبی

بخشی از منطقه صنعتی قدیمی القوز، به مرکزیت خیابان آلسرکال، بازسازی شده و به مرکز هنری اصلی دبی تبدیل شده است و برخی از مهم ترین گالری های هنر معاصر شهر را در خود جای داده است و از همین روی در لیست مكان هاي ديدني دبي آورده ایم.

نام‌ های گالری‌ های تثبیت‌ شده‌ ای مانند گالری هنر سبز، خط سوم و گالری ایام خانه خود را در اینجا ساخته‌ اند، در حالی که مجموعه‌ ای از گالری‌ های تازه تاسیس کوچک‌ تر نیز به این مکان نقل مکان کرده‌ اند. برنامه مجموعه های چرخشی منطقه هم بر کارهای هنرمندان بزرگ و هم بر استعدادهای جدید خاورمیانه متمرکز است.

این منطقه نوظهور همچنین محلی برای بوتیک‌ های مد و لوازم جانبی توسط طراحان محلی، رستوران‌ های پاپ آپ و زندگی در کافه‌ ها است و هیاهوی پرانرژی و جوان شهری را به نمایش می‌ گذارد، که معمولاً بیشتر به خاطر چهره شرکتی آن مورد توجه قرار می‌ گیرد.

20. شنا در پارک آبی Aquaventure

اماكن ديدني دبي

این پارک آبی که در آتلانتیس واقع شده است. توسعه جزیره دست ساز معروف دبی، مکانی عالی برای خنک شدن پس از چند روز خرید و گشت و گذار پر هیجان است. سرسره آبی در اینجا عالی و در سطح جهانی است، با Aquaconda، طولانی ترین سرسره آبی جهان که در راهنمای گردشگری در دبی حتما باید نام آن را می آوردیم.

یک سرسره 9 طبقه که به درستی جهش ایمان نامیده می شود و ترن هوایی. همچنین سافاری های زیر آب با استفاده از کلاه ایمنی Sea TREK وجود دارد. یک منطقه بازی آبی اختصاصی برای کودکان کوچکتر با سرسره و برای زمانی که تمام انرژی شما تمام شده است مناسب است و قطعا جزو کارهایی که در دبی باید انجام داد.

21. در میان باغ معجزه رنگارنگ دبی سرگردان باشید

جاذبه های دیدنی شهر دبی

یکی دیگر از کارهایی که در دبی باید انجام داد قطعا بازدید از زیباترین باغ تاریخ است! دبی که به ساختن بزرگترین ساختمان ها و مراکز خرید دنیا راضی نیست، بزرگترین باغ گل جهان را ایجاد کرده است که 2000 متر مربع وسعت دارد و 100 میلیون گل مشهور را در خود جای داده است.

همه چیزهایی که می‌ توان با گل پوشانید، از کلبه‌ هایی به سبک انگلیسی گرفته تا آسیاب‌ های بادی و کامیون‌ ها بوده است. حتی یک نسخه گل از برج خلیفه وجود دارد. در پیاده‌ روها قدم بزنید و از شورش رنگ‌ ها و نمایش گل‌ های حواس‌ پرت لذت ببرید.

22. در باغ پروانه های دبی از استراحت در طبیعت لذت ببرید

مناطق دیدنی شهر دبی

برای یک بعدازظهر در اینجا از آسمان خراش های شهر فرار کنید. برای برشی از طبیعت، این باغ پروانه های وسیع، با حدود 15000 پروانه که در زیر محوطه های گنبدی شکل پرواز می کنند، قابل شکست نیست.

این فرصتی عالی برای بچه‌ ها است که از نمای نزدیک از پروانه‌ ها دیدن کنند، زیرا اغلب روی شانه‌ ها و دست‌ های بازدیدکنندگان فرود می‌ آیند. در اینجا موزه ای نیز وجود دارد که اطلاعات زیادی در مورد انواع پروانه ها، زیستگاه آنها و چرخه زندگی دارد.


نتیجه گیری نهایی تیم نیمکده

در این مطلب در مورد جاذبه های گردشگری دبی امارات متحده عربی صحبت کردیم و 22 مورد از جاهایی که در دبی باید رفت را معرفی کردیم.

ما سعی داشتیم جاذبه های گردشگری دبی با عکس بیاوریم تا کارهایی که حتما در دبی باید انجام داد را به سادگی و با تصویر طبق علاقه و سلیقه خود انتخاب و لیست کنید.

همچنین اگر دوست دارید چک لیست وسایل ضروری سفر را هم تهیه کنید، باید این مطلب را نیز مطالعه فرمایید.

حتما در بخش زیر نظر بدید و همچنین هر سوال یا ابهامی در مورد کارهایی که در دبی باید انجام داد داشتید، در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا اگر سوال مناسبی برای این مقاله بود، سوال شما را با نام و مشخصات خودتون وارد محتوا کنیم!!!!!

مقالات مربوط
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.