55 واقعیت جالب درباره سال جدید چینی

آخرین به روزرسانی 26 آبان 1400 زمان مطالعه 12 دقیقه / 190 بازدید

کی دوست ندارد همه چیز در مورد سال نو چینی را در 12 دقیقه مطالعه کند؟ سال نو چینی؛ جشنواره مهم چینی است که در اواخر تقویم سنتی لونی سولار چین جشن گرفته می شود. با این 55 واقعیت جالب درباره سال جدید چینی، بیایید درباره آن ها، تاریخچه این مراسم ها، نحوه و مکان جشن، غذاها و آیین های مرتبط با آن و به صورت کلی همه چیز در مورد سال نو چینی آشنا شویم، پس با نیمکده همچنان همراه بمانید.

همه چیز در مورد سال نو چینی

1. در سال 2017، سال جدید چینی شنبه 28 ژانویه جشن گرفته شد!

2. این یک جشنواره 16 روزه است که از آخرین روز سال تقویمی چین شروع می شود و در پانزدهمین روز از اولین ماه سال جدید چینی به پایان می رسد. توجه داشته باشید که این جشنواره همچنین طولانی ترین جشنواره در تقویم چین است.

سال جدید چینی ها

3. تاریخ این جشنواره متفاوت است. با این حال همیشه بین 21 ژانویه و 19 فوریه اتفاق می افتد.

4. 12 حیوان؛ 12 نام مختلف سال جدید چینی؛ جای تعجب است که هر سال از تقویم سال جدید چینی به نام حیوانی نامگذاری می شود که با زودیاک چین در ارتباط است. اژدها و خرگوش برای سال جدید چینی مهم هستند.

5. در اینجا لیستی از دوازده حیوان به ترتیب از 1 تا 12 آمده است: موش صحرایی، گاو، ببر، خرگوش، اژدها، مار، اسب، گوسفند، میمون، خروس، سگ و خوک.

6. سال جدید چینی 2017 سال خروس خواهد بود. در تقویم چین 4715 امین سال خواهد بود.

سال نوی چینی ها

7. در سالهای اخیر، ایستگاه تلویزیون مرکزی چین مهمانی جشنواره بهار را پخش می کند که یک سرگرمی ضروری برای تماشای خانواده ها در طول شب است.

8. همچنین این افسانه است که افراد متولد شده با علائم مختلف دارای ویژگی هایی هستند که حیوان برای آن سال خاص تحت تأثیر قرار می دهد.

9. نوارهای کاغذی قرمز معروف به “Chunlian” برای تزئین خانه ها استفاده می شود. این نوارها حاوی پیام هایی است که خوشبختی و سلامتی را برای خانواده در سال جدید به همراه دارد.

10. سال نو چینی جشنواره ای است که قدمت چند صد ساله دارد و اهمیت زیادی به آن اختصاص داده می شود.


پیشنهاد مطالعه : زیباترین کشورهای دنیا برای مسافرت


11. قرمز رنگ اصلی جشنواره است و همچنین در فرهنگ و سنت های چینی برجسته است. همچنین این رنگ انتخابی برای تزئین پنجره ها و درها با برش کاغذ و دوبیتی است.

12. عصر قبل از اولین روز سال نو میلادی زمانی است که خانواده های چینی باید هنگام صرف شام جمع شوند. این شام به منظور تسهیل دیدار مجدد اعضای خانواده ای است که معمولاً در طول سال مشغول هستند و یا در برخی از مناطق دیگر چین یا خارج از کشور مشغول به کار هستند.

13. نظافت نقش مهمی در آینده سال نو دارد و خانواده های چینی در استقبال از سال جدید پیش رو بسیار مراقب نظافت خانه ها و املاک خود هستند.

حقایق جالب در مورد سال جدید چینی ها

14. همچنین اعتقاد بر این است که نظافت از ورود خوش شانسی و دور کردن هرگونه بدشانسی که ممکن است وجود داشته باشد استقبال میکند.

15. بزرگترین جشن سال نو چینی که در خارج از چین برگزار می شود در سانفرانسیسکو، ایالات متحده است.

16. کره، ژاپن و ویتنام نیز از تقویم lunisolar یکسان چینی (تقویمی در بسیاری از فرهنگ ها که تاریخ آنها هم فاز ماه و هم زمان سال شمسی را نشان می دهد) استفاده می کنند. چرا سال نو چینی را جشن می گیریم؟ افسانه ها می گویند که آغاز سال نو چینی با شیطان افسانه ای به نام Nian همراه است. نیان کودکان و روستاییان را می خورد.

روستاییان همیشه به دنبال خلاص شدن از شر او بودند اما نمی توانستند راه حلی پیدا کنند. یک روز خوب، پیرمردی در مقابل اهالی روستا حاضر شد و به آنها اطمینان داد که نیان را از روستای آنها بیرون خواهد کرد.


حتما برایتان جالب است : دانستنی های عجیب ولی واقعی 


پیرمرد برای دفع شیطان از کاغذهای قرمز و آتش بازی استفاده کرد. از آن روز، اهالی روستا فهمیدند که رنگ قرمز عامل بازدارنده ای برای نیان است و از این پس آنها از کاغذهای قرمز و فانوس های قرمز برای تزئین خانه های خود استفاده کرده و آتش بازی را به مناسبت سال نو روشن کردند.

سال نوی چینی

33. روز فانوس در شب اولین ماه کامل سال نو چینی فرا می رسد.

34. تخمین زده می شود بیش از 2 میلیارد نفر در جشن سال نو چینی در سراسر جهان شرکت کنند، که تقریبا 1/3 از کل جمعیت جهان است.

همه چیز درباره سال نو چینی

35. هنگ کنگ، یكی دیگر از كشورهای پر جنب و جوش و دوستدار جهانگرد در این زمان از سال مسابقه اسب سواری برگزار می كند. بازدیدکنندگان و همچنین شهروندان سرگرم می شوند و زمان خوبی برای مردم است که آرام بگیرند و زندگی خود را بازتاب دهند.

36. بخش عمده ای از جمعیت جهان در این فصل جابجا میشوند. آنها در حال مهاجرت به اعضای خانواده خود هستند تا اوقات خود را با هم بگذرانند و بخشی از شام دور همیشگی مورد انتظار باشند.

37. مهاجرت در طول جشنواره بهار با نام Chunyun شناخته میشود، همچنین بزرگترین مهاجرت انسانی در جهان است.

38. در واقع، سال نو برای مجردها زمان خوبی نیست. بسیاری از مردم هنوز در معرض خطر قرار نگرفته اند و زندگی خود را بدون حمایت هیچ شریک زندگی می کنند. این وضعیت برای کسانی که در تلاشند عشق روح خود را پیدا کنند یک وضعیت پرتنش است.

با این حال، آنها می توانند با اجاره یک شریک تقلبی فقط برای فصل سال های جدید، موقتاً برای این مشکل برطرف کنند. بله، دوست پسرهای جعلی زیادی در دسترس هستند. برخی از وب سایت های چینی مقرراتی را برای رزرو یک دوست پسر فقط برای فصل جشن در نظر گرفته اند.

سال جديد چيني ها

39. همچنین این یک افسانه است که چینی ها از موجودات عرفانی مثل اژدها تبار می آیند.

40. سرویس راه آهن چین طی سال جدید 2012 چین هر ساعت 300000 بلیط از طریق وب سایت رزرو بلیط رسمی راه آهن خود به فروش می رساند. این یک رکورد جدید برای وب سایت آنها است.

41.جشن رسمی سال نو چینی در سال 1912 آغاز شد. بنابراین جشنواره تاکنون بیش از یک قرن قدمت دارد.

42. آتش بازی قسمت عظیمی از جشن است. دود یک نگرانی بزرگ در چین است. علاوه بر این آتش بازی همچنین برای یک آتش نشان در سال 2009 هزینه زندگی و خساراتی به ارزش 700 میلیون دلار داشته است. همیشه یک راه خوب برای جشن گرفتن نیست.

43. همچنین توجه داشته باشید که چینی بزرگترین صنعت آتش بازی در جهان است. و بزرگترین نمایش آتش بازی در کشور نیمه شب سال جدید اتفاق می افتد.

44. چینی ها به معنای واقعی کلمه سال نو را روز به روز جشن می گیرند. سنت متفاوتی برای هر روز وجود دارد و آنها برای جذب جو و جذابیتی که این جشنواره به همراه دارد زمان می برد. به عنوان مثال روز پنجم مختص ماندن در خانه و استقبال از خوش شانسی است.

45. هدیه دادن گل و گیاهان گلدانی یک رسم سال نو چینی است و فروش مواد غذایی لوکس و الکل در سال های اخیر رو به کاهش است.

سال تحویل چینی ها

46. ​​سلام و احوالپرسی: یکی از محبوب ترین تبریک های سال نو چینی “Gong Xi Fa Cai” که به معنای “تبریک و سعادت” است در مناطق جنوبی کشور بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

47. مردم چین همچنین از درب منزل به عنوان راهی برای محافظت از خانه و مشاغل خود در برابر شر استفاده می کنند. تزئینات Door god در هر دو طرف ورودی خانه ها و مغازه های آنها قرار گرفته است. حقایق سریع درباره سال جدید چینی

48. در طول سال جدید، در سراسر چین، حدود 1.357 میلیارد نفر در این کشور به تعطیلات می روند!

49. پیش بینی میشود چینی ها در هفته اول سال نو چینی 100 میلیارد دلار عظیم خرج غذا و خرید کنند.

50. بلیط قطار در چین در حال حاضر با نرخ 1000 در ثانیه فروخته میشود. این جشنواره چقدر بزرگ است.

51. چین قرار است بین 13 ژانویه تا 21 فوریه 2.5 میلیارد سفر زمینی و 58 میلیون سفر با هواپیما داشته باشد.

52. همچنین آنها طولانی ترین شبکه ریلی پرسرعت جهان را برای پشتیبانی از مهاجرت دارند. طول آن 121000 کیلومتر است که 20،000 کیلومتر آن سریع است.

53. متوسط ​​سفر فردی در طول سال جدید چین حدود 410 کیلومتر بود که انتظار می رود در سال پیش رو افزایش یابد.

54. انتظار می رود امسال حدود 6 میلیون سفر خروجی انجام شود و جهان تمام تلاش خود را برای جلب گردشگران چینی انجام می دهد كه بودجه متوسط ​​1450 دلار آمریكا برای سفرهای خروجی خود دارند.

55. غول های فناوری در چین از جمله Alibaba و Tencent برنامه ویژه ای را در بازی های محبوب تلفن های هوشمند توسعه داده اند که به کاربران امکان می دهد پاکت های قرمز را جمع آوری کنند.


پیشنهاد مطالعه : حقایقی باورنکردنی درباره تسلا


کاربران ابتدا اشیا physical فیزیکی را در اطراف خود اسکن می کنند تا پاکت های قرمز رنگ را که بعداً توسط دوستان و خانواده آنها می تواند با کمک سرنخ هایی که کسانی که آنها را پنهان کرده اند پیدا کنند، پنهان کنند.

در این مطلب سعی کردیم تا 55 واقعیت جذاب در مورد سال نوی چینی ها را در قالب همه چیز در مورد سال نو چینی توضیح دهیم.

حتما در بخش زیر نظر بدید و همچنین هر سوال یا ابهامی در مورد سال جدید چینی ها داشتید، در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا اگر سوال مناسبی برای این مقاله بود، سوال شما را با نام و مشخصات خودتون وارد محتوا کنیم!!!!!

مقالات مربوط
ارسال دیدگاه

2 thoughts on “55 واقعیت جالب درباره سال جدید چینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.