هاستل چیست و به کار چه کسانی می آید؟

آخرین به روزرسانی 3 آذر 1400 زمان مطالعه 10 دقیقه / 249 بازدید
هاستل چیست

آیا میدانید هاستل چیست و چه افرادی از آن استفاده می کنند؟ اگر به همین زودی به یک سفر می روید و امیدوارید که بتوانید هرچه کمتری هزینه کنید، به احتمال زیاد قصد دارید مدتی را در هاستل سپری کنید ولی پیش از آن باید یاد بگیرید که هاستل چیست و شرایط اقامات در آن ها چگونه است. در ضمن اگر قبلاً هرگز در یک هاستل نمانده اید، احتمالا کمی دچار دلهره شوید، اما دلهره نداشته باشید. این مقاله شامل همه مواردی است که شما ممکن است در مورد هاستل ها، انتظارات از آنها و نحوه کار آنها بدانید.

هاستل چیست ؟

در پاسخ به این سوال که منظور از هاستل چیست باید گفت که هاستل ترکیب دو کلمه host به معنای مهمان کردن و hotel به معنای هتل می باشد. هاستل ها راهی ارزان برای اقامت راحت در میان مسافران همفکر در سراسر جهان هستند.

هاستل ها معمولاً دارای امنیت، زندگی اجتماعی، دوش و اتاق هایی با چندین طبقه هستند. بعضی از هاستل ها با تختخواب و حمام فقط با شبی 50 الی 100 هزار تومان در اختیار مسافران قرار می گیرد. البته برخی هم تقریبا لوکس هستند و هزینه های آن ها به مراتب بالاتر است.

منظور از هاستل چیست

می توانید آنها را در اکثر کشورهای جهان پیدا کنید و تقریباً در هنگام سفر ارزانترین گزینه اقامت در دسترس شما هستند. افرادی که در هاستل ها اقامت دارند افراد پیر و جوان، خانواده ها و مسافران انفرادی، ترجیح می دهند در هاستل ها اقامت داشته باشند و این به ندرت اتفاق نمی افتد که فکر کنید می خواهید در یک مکان حضور پیدا کنید و یک پیرمرد 70 ساله را کشف کنید که به تنهایی برای سفر به دنیا سفر کرده است.


پیشنهاد مطالعه : قوانین سفر گروهی


به طور کلی اکثر میهمانان هاستل 18 تا 26 ساله هستند و متداول ترین ملیت ها استرالیایی ها، بریتانیایی ها و آلمانی ها هستند. حال که متوجه شدید، هاستل چیست بهتر است به خدمات هاستل ها بپردازیم؛

در هاستل ها چه خدماتی ارائه میشود؟

هاستل ها همیشه دارای اتاق های خوابگاهی با چندین تخت، حمام مشترک، فضای پذیرایی، ناهار خوری/آشپزی و کمد هستند. اکثر قریب به اتفاق آنها اتاقهای مشترکی برای معاشرت، لباسشویی، Wi-Fi، ملحفه و بالش نیز خواهند داشت. برخی از آنها همچنین بار، کتابخانه و صبحانه ارائه می دهند.

هتل هاستل چیست

همچنین در خوابگاه ها اغلب اتاق های خصوصی را به عنوان گزینه پیدا می کنید که اگر بدتان نمی آید هزینه اضافی برای آرامش و سکوت را بپردازید، گزینه بسیار خوبی است. هنوز احساس نشاط اجتماعی یک هاستل را پیدا خواهید کرد و دوست داشتن آن را آسان خواهید کرد، اما برای خوابیدن مانند خوابیدن در اتاق خواب تلاش نخواهید کرد.

چه انتظاری را از هاستل ها نداشته باشیم؟

بسیاری از ویژگی هایی که شما در هتل ها عادت کرده اید در هاستل ها پیدا نخواهید کرد. هاستل ها از دربان و سرویس های روزانه خدمتکار برخوردار نیستند، اما بسیار تمیزتر از آنچه مردم تصور می کنند هستند. هیچ وقت در هاستل ها ساس وجود ندارد (در واقع بسیار نادر هستند و احتمالاً شما می توانید آنها را در یک هتل مجلل در شهر نیویورک بیشتر از یک اتاق هاستل ها در یک کشور در حال توسعه بگیرید).

معنی هاستل چیست

به ندرت اتاق ها تلویزیون داخل اتاق دارند، اما غالباً دارای اتاق های مشترکی هستند که دارای تلویزیون، رایانه های عمومی، بازی ها، کتابخانه کوچک و دستگاه های فروش هستند. 

اقامت در هاستل چگونه است؟

نکته جالب در مورد هاستل ها این است که آنها مکان های خارق العاده ای برای ملاقات مسافران دیگری هستند که دقیقاً همان کاری را انجام می دهند که شما انجام می دهید. آنها معمولاً بسیار اجتماعی هستند، اتاق های مشترک و آشپزخانه های عمومی برای کمک به شما در ملاقات با افراد دیگر طراحی شده اند و اتاقهای هاستل ها قطعاً به شما کمک می کند تا با افراد در هاستل ها نزدیکتر شوید!


پیشنهاد مطالعه : وسایل وحشتناک ضروری برای سفر


اگر نگران نبودن دوست در سفر هستید، نکته من این است که به اتاق هاستل ها بروید، روی تخت خود بنشینید و منتظر بمانید. در عرض نیم ساعت، شخص دیگری ظاهر می شود و با شما گفتگو می کند. اگر خجالتی و درون گرا هستید و از اضطراب اجتماعی رنج می برید، اصلا نگران نباشید چرا که دوست شدن در هاستل ها بسیار آسان است.

معني كلمه هاستل

می توانید کمبود خواب را انتظار داشته باشید، خواه در هاستل ها مهمانی اقامت داشته باشد یا نه زیرا همیشه یک کسی که تا صبح خروپف می کند وجود خواهد داشت یا شخصی که دیر شب وارد خانه می شود و همه را از خواب بیدار میکند. حمام ها اغلب منزجر کننده هستند و به ندرت می توانید یک حمام خصوصی داشته باشید، حتی هنگام اقامت در یک اتاق خصوصی!

چه چیزهایی باید با خود ببرید؟

عدم استفاده از صداگیر گوش هم میتواند در هاستل ها خود یک مشکل بزرگ باشد! تا زمانی که در اتاق خوابگاه خوابگاه نمانید، صداهایی که از بدن مهمانان بیرون می آیند را باور نخواهید کرد. حتی اگر یک فرد با خواب عمیق باشید، صدای خروپف های بلند شما را بیدار میکند، کسی در ساعت 4 صبح خش خش کیسه های پلاستیکی را می دهد پیش از این، کسی نیمه شب همه چراغ ها را روشن میکند، کسی با روشنایی کامل روی تلفن خود بازی میکند این لیست هرگز پایان نمی یابد.

مطمئناً آن وقت می خواهید روی یک جفت صداگیر گوش با کیفیت سرمایه گذاری کنید و چشم بند هم ایده خوبی است. علاوه بر این، به دنبال این باشید که یک قفل به همراه داشته باشید، زیرا اگر فراموش نکرده اید که خودتان را بیاورید، بسیاری از خوابگاه ها هزینه اجاره قفل را برای شما در نظر می گیرند تا با کمدهای خود استفاده کنید.


پیشنهاد مطالعه : 13 تا از کارهایی که در استانبول باید انجام داد


ممکن است بخواهید یک حوله نیز با خود ببرید، زیرا بعضی از هاستل ها حوله ای برای شما فراهم نمی کنند. من شخصاً فکر می کنم آسترهای خواب ابریشمی غیرضروری هستند، زیرا خوابگاه ها تمیز هستند و بندرت ساس دارند.

رزرو و پرداخت هزینه هاستل چگونه است؟

رزرو کار آسان است و تعداد زیادی موتور رزرو خوابگاه برای انتخاب وجود دارد. یکی از سایت مورد اعتماد HostelBookers است. هنگامی که وارد یکی از وب سایت ها می شوید، شهری را که در آن اقامت دارید و تاریخ های خود را وارد کنید و لیستی از هاستل ها برای انتخاب به شما ارائه می شود.

اگر بودجه محدودی دارید، برای انتخاب ارزانترین اقامت در شهر، مرتب سازی بر اساس قیمت یا اگر می خواهید مکانی عالی تضمین شود، هاستلها را بر اساس بالاترین امتیاز مرتب کنید. سه یا چهار هاستل برتر را که مطابق با معیارهای شما هستند انتخاب کنید و به صفحه توضیحات آنها بروید.

hostel چیست

اگر می خواهید بیشتر در مورد نحوه کار هاستل بیشتر بدانید، به برخی از عکسها نگاهی بیندازید، از امکانات رفاهی آنها دقت کنید، مکان آنها را بررسی کنید و برخی از نظرات سایر مسافران را بخوانید.

مواردی را که ممکن است در نظر نگرفته باشید مثل اینکه آیا آنها صبحانه رایگان ارائه می دهند یا خیر، یادداشت کنید زیرا این امر می تواند به کاهش هزینه های کلی اقامت شما کمک کند.

همچنین به دنبال هرگونه ناراحتی، مانند اینکه برای اقامت در آنجا باید مبلغی را بپردازید، زیرا این امر باعث افزایش قیمت هاستل می شود. اگر به خواب اهمیت می دهید، از اقامت در هاستل هایی که ظرفیت مهمانان زیادی دارد خودداری کنید.

چگونه باید به یک هاستل برویم؟ 

این یک فرایند بسیار ساده است و قطعاً جای نگرانی نیست! ورود به هاستل ها به آسانی قدم زدن در داخل و گفتن به شخص هنگام پذیرش است که رزرو کرده است؛ این دقیقاً مانند هتل است! اگرچه در این مرحله، احتمالاً مزایای زندگی در هاستل ها را خواهید دید؛ پذیرنده ممکن است روحیه محلی را به شما نشان دهد، آنها احتمالا نقشه ای از شهر را به شما نشان می دهند و محل پیاده روی رایگان را مشخص می کنند تورهایی که از شهر می روند و اینکه چگونه می توانید غذای عالی را ارزان تهیه کنید.


پیشنهاد مطالعه : زیباترین کشورهای توریستی دنیا


آنها همچنین در مورد تمام تورهایی که هاستل ها برگزار می کنند به شما می گویند و درباره هر یک مروری دارند. به طور خلاصه، اقامت در یک هاستل به معنای کارکنان مفیدی است که می خواهند شما از تجربه خود در شهرشان بیشترین بهره را ببرید. اگر به شما امکان ثبت نام در یک تور داده شده است، من اکیداً توصیه می کنم این کار را انجام دهید، زیرا تورهای هاستل بسیار ارزان هستند و به شما این امکان را می دهد که با مسافران دیگر در هاستل خود دوست شوید.

hostel به چه معناست

برخی دیگر از مواردی که باید از آنها آگاهی داشته باشید این است که به احتمال زیاد باید گذرنامه خود را برای مدت زمان اقامت خود تحویل دهید، همچنین در مورد اینکه هاستل درهای خود را قفل می کند، در صورت وجود، به شما گفته میشود، بنابراین می دانید چه زمانی باید به هاستل برگردید. با این حال، به طور کلی، در انجام آنچه می خواهید آزاد هستید، به شرطی که خطرناک، غیرقانونی یا بی احترامی نباشد.

آیا هاستل ها ایمن هستند؟

هاستل ها معمولاً امنیت را به اندازه هتل ها جدی می گیرند. در حقیقت، دزدکی رفتن به هاستل می تواند دشوارتر از یک هتل پنج ستاره باشد. به نظر می رسد اتاق های هاستل احتمالاً ایمن نباشند، به اشتراک گذاشتن یک اتاق با غریبه ها کمی شبیه دستور العمل فاجعه به نظر می رسد، اما ما هنوز به کسی که از اتاق هاستل ها چیزی دزدیده باشد برخورد نکرده ایم.

به آن فکر کنید که اگر کسی بخواهد وسایل شما را بردارد، باید لحظه ای را پیدا کند که هفت نفر دیگر در اتاق خواب شما نباشند و سپس آن را از پذیرایی دزدکی حرکت کند. بنابراین خواهید دید که هاستل ها در واقع یک محیط بسیار ایمن هستند. اگر نگران ایمنی هستید، نظرات را بخوانید تا بررسی کنید هیچ کس به شما در مورد احساس ناامنی در محله اشاره کرده است.

hostel یعنی چی

کاری که می توانید برای حفظ امنیت خود در یک اتاق خوابگاه انجام دهید این است که هر وقت برای گردش به بیرون از خانه بروید از قفسه های هاستل برای وسایل با ارزش خود استفاده کنید. 

آیا ورود به هاستل ها در بعضی از ساعات ممنوع است؟

محدودیت رفت و آمد در هاستل خوشبختانه کمتر رواج پیدا میکند، هرچند به هیچ وجه مربوط به گذشته نیست. اگر این مورد در هاستل شما وجود داشته باشد، ممکن است فقط به این معنی باشد که درب بعد از یک ساعت مشخص قفل شده است، یا ممکن است به این معنی باشد که شما در وسط روز برای چندین ساعت از خوابگاه بیرون رانده می شوید در حالی که آنها کل مکان را تمیز می کنند. بنابراین اگر یک هاستل با ممنوعیت رفت و آمد می بینید، توصیه می کنم به جای آن در مکان دیگری بمانید.


امیدوارم متوجه شده باشید که هاستل چیست و آیا برای استفاده شما و همراهانتان مناسب است یا خیر.

حالا که متوجه شدید hostel به چه معناست ، اگر همچنین دوست دارید نکات مهم برای سفر به دبی را هم در یک مقاله جمع و جور یاد بگیرید، این مطلب میتواند به شما کمک کند.

حتما در بخش زیر نظر بدید و همچنین هر سوال یا ابهامی در خصوص اینکه هاستل چیست داشتید، در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا اگر سوال مناسبی برای این مقاله بود، سوال شما را با نام و مشخصات خودتون وارد محتوا کنیم!!!!!

مقالات مربوط
ارسال دیدگاه

4 thoughts on “هاستل چیست و به کار چه کسانی می آید؟

 1. ما یه بار تو استانبول رفتیم هاستل برا اینکه هزینه های سفرمون رو مدیریت کنیم ولی اصلا راضی نبودیم و نتونستیم با خیال راحت استراحت کنیم، واسه همین رفتیم هتل!!

  1. دقیقا همینطوره که می فرمایید
   به همین خاطر بهتره قبل از مراجعه به هاستل ها، شرایط دقیق و نظر کاربران در مورد هاستل مورد نظر را بررسی کنید
   ولی به صورت کلی تجربه در مراجعه به هاستل های داخلی و خارجی میتونه به شما برای انتخاب بهتر کمک کنه.

  1. سلام دوست عزیز
   ممنونم از نظرتون
   امیدوارم در اولین فرصت بتونید تجربه استفاده از هاستل رو به دست بیارید.
   بازم هر سوال یا ابهامی در مورد هاستل و نحوه اقامت در هاستل داشتید، همین جا بپرسید، پاسخ میدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.