نقد کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

آخرین به روزرسانی 31 فروردین 1401 زمان مطالعه 10 دقیقه / 121 بازدید
نقد کتاب چهار اثر از فلورانس

نقد کتاب چهار اثر از فلورانس آنقدر جذاب بود که من پس از تهیه مقاله مربوط به آن، خودم چندین بار مجدد آن را مطالعه کردم و هر بار چیز جدیدی از آن کشف می کردم و لذت می بردم. در نظر داشته باشید که مطالعه نقد کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین به هیچ عنوان نمی تواند جای مطالعه کتاب اصلی را بگیرد ولی می تواند دید خوبی نسبت به کتاب 4 اثر فلورانس به شما بدهد و شما را برای مطالعه این شاهکار جذاب ترغیب کند، پس اگر شما هم مثل من دیوانه کتاب و مطالعه هستید، خلاصه کتاب 4 اثر فلورانس را در این مطلب از دست ندهید؛

نقد کتاب چهار اثر از فلورانس

کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین یکی از کتاب‌ های معروف در زمینه قوانین جذب و جادوی کلام است که محبوبیت زیادی در نظر تمامی مردم جهان دارد.


مطمئنا علاقه دارید : نقد و بررسی کتاب اثر مرکب


این کتاب آنقدر محبوب و جذاب است که هیچ خواننده‌ ای از خواندن آن خسته نمی‌ شود و کم‌ تری کسی پیدا می‌ شود که این کتاب را نخوانده باشد، یا دست کم اسم آن به گوشش نخورده باشد. در در ادامه قصد داریم به نقد و بررسی این کتاب و ذکر یک خلاصه‌ کوتاه از آن بپردازیم، پس همراه ما باشید.

خلاصه‌ کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

به طور کلی این کتاب شامل چهار قسمت بازی زندگی و راه این بازی، کلام تو عصای معجزه‌ گر توست، در مخفی توفیق و نفوذ کلام است، در ادامه به بررسی هر کدام از این قسمت‌ ها می‌ پردازیم.

قسمت اول؛ بازی زندگی و راه این بازی

خلاصه کتاب 4 اثر فلورانس

در این قسمت از کتاب اسکاول شین ادعا می‌کند زندگی نوع نبرد نیست، بلکه به صورت یک بازی با قوانین مشخص است، به این صورت که اگر قوانین بازی زندگی را بدانید بر روی آن‌ها تمرکز کنید می‌ توانید و با موفقیت برسید، اسکاول شین می‌گوید اگر انسان‌ ها به این شکل به زندگی نگاه کنند ترس کمتر و اراده محکم‌ تری خواهند داشت، نویسنده‌ این کتاب، قوانین بازی زندگی را در کتاب عهد عتیق و عهد جدید پیدا کرده است.


حتما بخوانید : لیست کتاب هایی که قبل از مرگ باید خواند


از نظر اسکاول شین ذهن انسان‌ ها قسمت نیمه هوشیار هوشیار و هشدار در طرح تقسیم‌ بندی شده است که هر آنچه انسانی احساس کرده یا در خیالش دیده است در ذهن نیمه هوشیار تأثیر می‌ گذارد و به همان شکل بر روی پرده زندگی نمایش داده می‌ شود.

ذهن هوشیار همان ذهن آدمی است که به قسمت‌ های مختلف بدن دستور اعمال کار‌ها را می‌ دهد، اما هوشیاری برتر یعنی همان ذهن ما با سرمنشأء الهی که در وجود هر انسانی قرار دارد، از نظر نویسنده در این تقسیم‌ بندی اگر فردی بتواند چیزی را در ذهن نیمه هوشیارش تثبیت کند، آن مسأله به واقعیت تبدیل می‌ شود و در صحنه‌ زندگی جاری می‌ گردد.

قسمت دوم؛ کلام تو عصای معجزه‌گر توست

در این قسمت از کتاب اسکاول شین در کنار ذکر عقاید مذهبی‌ اش به قدرت کلام پرداخته است، از نظر اسکاول شین انسان فرصت‌ های زیادی در طول زندگی‌ اش دارد که می‌ تواند با کلام آن‌ ها را از بین ببرد یا آن‌ ها را دوباره یافتند، به عقیده اسکاول شین هر چه که انسان بر زبان ایجاد خواهد شد.

نقد کتاب جزیره درختان گمشده را هم می توانید همین الان در این مطلب بخوانید و لذت ببرید؛

فقط باید بداند که چه چیزی می‌ خواهد و آن را به زبان بیاورد این کلمات با تأثیر بر روی ذهن نیمه هوشیار آدمی و به عملی شدن خواسته‌ اش کمک خواهند کرد، این قسمت از کتاب چهار اثر از اسکاول شین مملو از عبارات کلیدی و کلمات تلثیر‌گذاری است که انسان را به سمت زندگی بهتر روانه می‌ کند.

قسمت سوم؛ در مخفی توفیق

نقد کتاب 4 اثر از فلورانس

اسکاول شین می‌ گوید که تمام داستان‌ های مقدس یک معنای دوم دارد، همانطور که هر انسانی یک توفیق دارد و این توفیق، در جایی پنهان نشده است و موفقیت یک راز نیست بلکه نظامی است که باید از آن پیروی کرد.

قسمت چهارم؛ نفوذ کلام

نفوذ کلام آخرین قسمت در کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین است، در این قسمت به این مسأله می‌پردازد که اگر افراد بتوانند افکار خود را کنترل کند کلام خود را نیز می‌تواند در دست بگیرد، همچنین درباره ارتشاعات، کارما، دلیل بیماری و موارد دیگر در این قسمت صحبت کرده است.

ویژگی‌ های مثبت کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

از جمله ویژگی‌ های مثبت کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین می‌ توان به متن صریح و روان و نزدیک به عقاید خواننده کتاب، الهام بخش بودن کتاب، مثال‌ های فراوان موجود در کتاب، ترکیب و ترتیب‌ بندی مناسب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین توسط مترجم این کتاب یعنی خانم گیتی خوشدل اشاره کرد، تجمع تمامی این ویژگی‌ ها در این کتاب باعث شده است، که نود در صد خوانندگان این کتاب از خواندنش لذت ببرند و راضی باشند. نقاط منفی کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین. (نقد‌هایی که بر کتاب وارد است)


پیشنهاد مطالعه : نقد کتاب کار عمیق


به طور کلی یکی از مهم‌ ترین مسائلی که می‌ توان به عنوان نقد بر کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین وارد کرد این است که، حرف‌ هایی که در این کتاب‌ زده می‌ شود ریشه علمی ندارد و همین نمی‌ تواند خوانندگان این کتاب را به صورت منطقی اقناع کند، اما باز هم با توجه به شیوه‌ بیان و مثال‌ های زیادی که در این کتاب هست، از هر کسی که این کتاب را خوانده است بخواهید یک کتاب انگیزشی به شما معرفی کند، قطعاً اولین معرفی چهار اثر از فلورانس اسکاول شین خواهد بود.

برش‌ هایی از کتاب

ادامه این مطلب برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با این کتاب قصد داریم به ارائه قسمت‌ های پر اهمیت و دوست داشتنی کتاب (از نظر خوانندگان) بپردازیم. برجسته ترین رمان های دنیا را اینجا بشناسید.

قسمت نفوذ کلام

خلاصه کتاب 4 اثر از فلورانس

(ترس‌ ایمان وارونه است، ترس یعنی‌ ایمان بشر به جای‌ ایمان به خیر)

(مرگ و زندگی در قدرت نفوذ کلام نهفته است)

(وقتی انسان بتواند بدون هیچ تردیدی آرزو کنند بی‌ شک آن آرزو دست یافتنی خواهد شد)

قسمت قانون جذب

(اگر کسی موفقیت را به طلبد اما خودش را برای شکست آماده کند و آنچه برایش تدارک دیده است می‌ رسد)

(زندگی مانند یک آینه است و ما د دیگران بازتاب چهره خودمان را می‌ بینیم)


پربازدیدترین : نقد کتاب عادت های اتمی


(کسانی که مدام از بیماری و مصیبت سخن می‌ گویند در نهایت آن را به سمت خود جذب می‌ کنند)

(اغلب قبل از رسیدن به موفقیت بزرگ افکار موهوم به ذهن انسان خطور می کنند)

(انسان باید به همان کاری دست بزند که از آن می ترسد زیرا وقتی شروع می کند آن کار سبک میشود و بزرگی و سنگینی خود را از دست می دهد)

(در مقابل نیروی مخالف خود هرگز مقاومت نکنید زیرا دوباره بعد از مدتی آن را به سمت خود جذب خواهید کرد)

سلامتی

کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

(عشق الهی هر سلول از بدن را از نور سرشار می‌کنند)

(طرح الهی من کامل و پایدار است)

(من هماهنگ با طراوت و خوشحال هستم و شادمانی تابد به من تعلق دارد)

(من شغلی دارم عالی به شیوه‌ای عالی با خدمتی عالی برای پاداشی عالی)

درباره‌ نویسنده

فلورانس اسکاول شین در ۱۹۴۰ در آمریکا به دنیا آمد، کتاب نویس و تصویرگر آمریکایی بود که در میانه عمرش به مسائل متافیزیکی علاقه‌ مند شد و کتاب‌ هایی در این باب نوشت که برخی از این کتاب‌ ها (شامل چهار اثر از فلورانس اسکاول شین) بعد از مرگ او منتشر شد.

همانطور که قول داده بودیم، در این مطلب نقد کتاب چهار اثر از فلورانس را تقدیم حضورتان کردیم؛

امیدوارم از خلاصه کتاب 4 اثر فلورانس نهایت استفاده را برده باشید.

همچنین در این مقاله می توانید کتاب هایی که نمی توان زمین گذاشت را هم بشناسید!!!

نظر شما درباره کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین چیست؟ آیا آنرا خوانده اید؟

حتما در بخش زیر نظر بدید و همچنین هر سوال یا ابهامی در مورد نقد کتاب چهار اثر از فلورانس داشتید، در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا اگر سوال مناسبی برای این مقاله بود، سوال شما را با نام و مشخصات خودتون وارد محتوا کنیم!!!!!

مقالات مربوط
ارسال دیدگاه

One thought on “نقد کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

  1. این کتاب زندگیم و متحول کرد تا الآن دو بار خوندمش، دید جدیدی به آدم میده، واقعا بی نظیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.