مشهورترین قاتلان زنجیره ای جهان

آخرین به روزرسانی 7 تیر 1400 زمان مطالعه 8 دقیقه / 443 بازدید
مشهورترین قاتلان تاریخ

مشهورترین قاتلان تاریخ رو میشناسید؟ اصلا چرا باید بشناسید! البته شناخت خطرناک ترین قاتلان سریالی جهان برای من و خیلی های دیگر جذاب است، در این حد که بدانیم باهوش ترین قاتل سریالی جهان چه افرادی هستند و چرا گرفتار قتل های زنجیره ای شده اند! شما هم اگر دوست دارید قاتل های زنجیره ای دنیا رو بشناسید و بدانید 7 نفر از عجیب ترین قاتل های جهان که بودند و چه کارهایی انجام داده اند، اینجا 7 تا از مشهورترین قاتلان تاریخ رو به همراه عکس آنها معرفی کرده ایم.

مخوف ترین قاتلان زنجیره ای جهان

به طور دقیق، قاتل زنجیره ای کسی است که حداقل دو نفر را در حوادث جداگانه ای که در زمان های مختلف رخ میدهد، به قتل می رساند. در حالی که “قتل زنجیره ای” توسط هیچ قانونی رسمی نشده است، جرایم قاتلان زنجیره ای اغلب توسط رسانه ها و آگاهان عمومی رسانه ای شده است، به ویژه در مواردی که قربانیان زیادی دارند یا قتل ها به طرز وحشتناکی انجام میشود. لیست زیر برخی از مشهورترین قاتلان زنجیره ای جهان که تاکنون در جهان شناخته است را بررسی می کند و ترسناک ترین قاتل های جهان رو معرفی میکند؛

7) جک قاتل

ما به او “جک جراح” می گوییم، اما واقعاً نمی دانیم کسی که در پشت یکی از بدترین قاتل های زنجیره ای بوده است چه کسی بوده است.

قاتل در سال 1888 در منطقه ای لندن ظاهر شد و 5 زن که همه روسپی بودند را به قتل رساند و اجساد آنها را مثله کرد.

مشهورترین قاتلان زنجیره ای جهان

پلیس تصور کرد قاتل یک جراح، قصاب یا کسی است که دارای چاقوی جراحی است.

قاتل با ارسال نامه هایی در تشریح این اقدامات، جامعه و پلیس را به سخره گرفت.

اگرچه در طول سال ها بسیاری از مظنونان نام برده شده اند، اما قاتل هرگز مشخص نشده است!!!

6) جفری داهمر

جفری داهمر در سال 1978، فقط 18 ساله بود که شروع به كشتن كرد و پس از فرار یک قربانی احتمالی و بازگرداندن پلیس به خانه میلواكی، ویسكونسین، به جرم قتل دستگیر شد.

در آنجا بود که برخی از جزئیات دلخراش زندگی قتل وی از طریق عکس های اجساد مثله شده و اعضای بدن پخش شده در آپارتمان مشاهده شد.

عجیب ترین قاتل های جهان

وی حتی یک تشت اسید داشت که برای دفع قربانیان استفاده میکرد.

در کل داهمر 17 نفر را که اکثراً مردان جوان رنگین پوست بودند، کشته است.

وی دو بار به زندان افتاد؛ اولین بار برای آزار و اذیت و بار دیگر برای قتل و در سال 1994 توسط یکی از زندانیان دیگر کشته شد و بدون شک یکی از مخوف ترین قاتلان تاریخ به حساب می آید.

5) هارولد شیپمن

هارولد شیپمن، معروف به دکتر مرگ؛ اعتقاد بر این است که حداقل 218 بیمار را کشته است، گرچه تعداد آنها تقریباً به 250 نفر میرسد.

این پزشک در لندن تمرین کرد و بین سالهای 1972 و 1998 در دو مطب متفاوت کار میکرد.

بدترین قاتل های زنجیره ای

همراه با این واقعیت که بیشتر موارد زنان مسنی بودند که در رختخواب، نه شب بلکه بیشتر در روز مردند!

پلیس تحقیقات را اشتباه انجام داد و شیپمن مرتباً به كشتار ادامه میداد تا اینكه حریص شد و سعی كرد برای قربانی وصیت نامه ای را كه وی را ذینفع نامیده است، جعل كند و همین امر باعث شد دختر مقتول مشكوك شود.

وی سرانجام در سال 2000 محکوم شد و در سال 2004 در زندان خودکشی کرد و اگر اسم این شخص در بین مخوف ترین قاتلان زنجیره ای جهان نباشد، اسم چه کسی را قرار دهیم؟!

4) جان وین گیسی

جان وین گایسی که یک کارگر ساختمانی بود که توسط همسایگان خود اخراج شده بود و درگیر سیاست بود و حتی به عنوان دلقک برای مهمانی های تولد عمل میکرد.

با این که جان وین گیسی یکی از مشهورترین قاتلان سریالی بود، ولی در واقع دلقک نبود!

باهوش ترین قاتل سریالی جهان

گیسی در سال 1978 هنگامی که پسر 15 ساله ای که آخرین بار با او دیده شده بود گم شد، مورد سوءظن قرار گرفت.

این تنها باری نبود که خانواده های پسران گمشده به Gacy اشاره می کردند، اما اولین بار بود که مقامات آنها را جدی می گرفتند.

اندکی پس از آن، با حکم جستجوی پلیس، نزدیک به 30 جسد که در فضایی 4 متری زیر خانه اش دفن شده بودند کشف شدند.

وی به جرم 33 فقره قتل، با اتهامات بیشتر تجاوز و شکنجه محکوم شد و با تزریق کشنده در سال 1994 اعدام شد و بی شک یکی از معروف ترین قاتلان جهان محسوب میشود.

H.H (3. هولمز 

شیکاگو سهم خود را از قاتلان داشته است، اما شاید هیچ کس بیشتر از H.H. Holmes، داروسازی که یک هتل را به قلعه شکنجه تبدیل کرده، فریبنده نباشد.

پیش از نمایشگاه جهانی 1893، هولمز به شیکاگو نقل مکان کرد و مجهز کردن یک هتل 3 طبقه را با انواع رفتارهای ناشایست، از جمله خطوط بنزین، معابر مخفی و تله ها، راهروهای بن بست، ناودانهایی به زیرزمین، بالشتک های ضد صدا و شکنجه آغاز کرد.

ترسناک ترین قاتل های جهان

دستگاه هایی که در یک پیچ و خم پراکنده شده اند.

او گازی داشت که به او اجازه می داد مهمانانش را بکشد.

وی سپس اجساد را در کوره ساختمان می سوزاند و اسکلت هایی را به دانشکده های پزشکی می فروخت و کلاهبرداری در زمینه بیمه عمر را انجام میداد.

در کل او بیش از 30 مورد قتل داشت که فقط پس از آنکه یک فرد کلاهبردار وی را به دلیل کوتاهی در یک توافق نامه مالی تحویل داد، پیدا شد قبل از اینکه در سال 1896 به دار آویخته شود.

هولمز یکی از بدترین قاتل های زنجیره ای در طول تاریخ محسوب میشود!

2) پدرو لوپز

یکی از پرکارترین قاتلان زنجیره ای جهان ممکن است هنوز پدرو باشد.

پدرو لوپز به بیش از 300 قتل در زادگاهش کلمبیا و اکوادور و پرو مرتبط است.

حداقل یک سوم این قتل ها زنان قبیله ای بودند.

خطرناک ترین قاتلان سریالی جهان

پس از دستگیری لوپز در سال 1980، پلیس گور بیش از 50 نفر از قربانیان وی را پیدا کرد.

وی بعداً به قتل 110 دختر در اکوادور محکوم شد و به 240 قتل دیگر در کلمبیا و پرو اعتراف کرد.

“هیولای آند” حتی 20 سال را در زندان سپری نکرد، زیرا در سال 1998 به دلیل رفتار خوب آزاد شد.

با گذشت بیش از 20 سال، هنوز محل نگهداری وی مشخص نیست.

1) تد باندی

تد باندی عاشق توجه قتلهایش بود و بسیاری از افراد در ایالات متحده از دادن این توجه به او خوشحال بودند.

غرب ایالات متحده شکارگاه او بود، با تعداد نامشخصی از قتل ها عمدتا زنان در سن دانشگاه از واشنگتن و اورگان تا یوتا و کلرادو که آنرا به یکی از خفن ترین قاتل جهان تبدیل کرده بود!

مخوف ترین قاتلان تاریخ

باندی یک بار در کلرادو دستگیر و به آدم ربایی محکوم شد، اما او از حضانت فرار کرد و به فلوریدا رفت.

دستگیری نهایی باندی و عواقب آن توجه کشور را به خود جلب کرد، زیرا قاتل در جریان آنچه اولین قضاوت تلویزیونی در دادگاه بود، به عنوان وکیل خود عمل کرد، از مصاحبه ها استقبال کرد و از طرفدارانی که ایجاد کرده بود به خود می بالید.

وی سرانجام در سال 1989 روی صندلی برقی اعدام شد.


نتیجه گیری نهایی تیم نیمکده

در این مطلب فهرست قاتلان زنجیره ای جهان را مشاهده کردید که همگی از مشهورترین قاتلان جهان به حساب می آمدند ولی اغلب آن ها به طرز وحشتناکی کشده شده اند و با وجود آن ها شاید دنیا بی رحم تر بود و میتوان گفت که در عدم حضور آنها هم دنیا بی رحم است، ولی به طرق دیگری!

هیچکدام از این افراد را نمی توان با نام جذاب ترین قاتلان جهان خطاب کرد و من هم قصد ندارم این طور بگویم که امیدوارم از این لیست 7 تایی مشهورترین قاتلان تاریخ لذت برده باشید، ولی اگر هر نقطه نظر و یا سوالی دارید، واقعا خوش حال میشم که در بخش دیدگاه ها بنویسید.

اگر به مطالب عجیب و خاص مثل همین مطلب مشهورترین قاتلان تاریخ علاقه دارید، توصیه میکنم حتما همین الان مطلب عجایب هفتگانه جدید جهان را هم بخوانید، چرا که مطمئنم برای شما جذابیت فراوانی خواهد داشت.

حتما در بخش زیر نظر بدید و همچنین هر سوال یا ابهامی در مورد مشهورترین قاتلان تاریخ داشتید، در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا اگر سوال مناسبی برای این مقاله بود، سوال شما را با نام و مشخصات خودتون وارد محتوا کنیم؛

مقالات مربوط
ارسال دیدگاه

3 thoughts on “مشهورترین قاتلان زنجیره ای جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.