معرفی کتابهایی که ارزش خواندن دارند

آخرین به روزرسانی 27 آذر 1400 زمان مطالعه 9 دقیقه / 263 بازدید
لیست کتاب هایی که قبل از مرگ باید خواند

تا به حال شده است که دنبال خفن ترین کتاب های دنیا باشید ولی ندانید که از کدام کتابها باید شروع کنید؟ ما در این مطلب نیمکده لیست کتاب هایی که قبل از مرگ باید خواند را آورده ایم تا شما را با بهترین کتاب های جهان برای مطالعه آشنا کنیم که من بعد از این و با استفاده از این لیست کتاب هایی که قبل از مرگ باید خواند ، دیگر این سوال کدام کتاب ها را باید خواند را نداشته باشید و به نوبت بهترین کتاب هایی که باید خوانده شوند را مطالعه کنید.

توصیه نویسنده : به کتاب بازها پیشنهاد میکنم، ابدا این مطلب رو از دست ندهند، چرا که این مقاله مختصر برای کتاب بازها، از نون شب هم واجب تره!

لیست کتاب هایی که قبل از مرگ باید خواند

زیبا ترین کتاب های جهان همیشه به یک دلیل کلاسیک تعریف می شوند. در واقع بهترین کتاب های دنیا توسط بزرگترین ذهن ادبیات زمان خود نوشته شده اند و از مضامین، شخصیت ها، تجربیات، احساسات و دیدگاه های جهانی برخوردارند و به همین دلیل است که از دیرباز تا به امروز، همواره نامشان در لیست کتابهایی که باید خواند دیده میشود. برخی از آنها الهام بخش هستند که کل ژانرهای مدرن ادبیات داستانی از آن سرچشمه گرفته اند. اگر عاشق مطالعه هستید، در اینجا به معرفی برترین کتاب های جهان پرداخته ایم.

حتی اگر چندان اهل مطالعه نیستید، باید بدانید کهاین 28 کتاب، بهترین کتاب های جهان هستند و حتما قبل از مرگ باید آنها را خوانده باشید! بنابراین همه باید حداقل برای یک بار این 28 کتاب را بخوانند؛ بعضی از آنها کلاسیک شناخته شده هستند، برخی دیگر غول های مدرن هستند، ولی همه آنها ارزش خواندن حداقل یک بار در زندگی شما را دارند!

1. کشتن مرغ مینا اثر هارپر لی

معرفی بهترین کتاب هایی که باید خواند

این کلاسیک بی انتها که در سال 1960 منتشر شد، به بررسی رفتارهای انسانی و وجدان جمعی The Deep South در اوایل قرن 20 می پردازد. طنز رشته های ظریف تعصب، نفرت، ریا، عشق و بی گناهی را بهم می آمیزد و یکی از جالب ترین رمان های دنیا را خلق می کند.

2. کتاب 1984 اثر جورج اورول

اگرچه 1984 از ما عبور کرده است، اما دنیای کنترل، ترس و دروغ همه جانبه گرایانه، ترس و دروغ جورج اورول هرگز موضوعیت بیشتری نداشته است. به زندگی وینستون اسمیت بپردازید زیرا او در حال رشد با طبیعت انسانی خود در دنیایی است که فردیت، اراده آزاد و عشق ممنوع است. کیست که بگوید، این کتاب نباید در لیست کتابهایی که باید خوانده شوند حضور داشته باشد!؟

3. کتاب هری پاتر و سنگ جادو  نوشته جی.کی. رولینگ

من حاضر هستم شرط ببندم که شما در مورد هری پاتر شنیده اید، اما آیا کتاب را خوانده اید؟ در این کتاب با هری پاتر همراه میشوید تا سفر خود را به دنیای جادو آغاز کند، جایی که او پسر مشهوری است که زندگی می کرد.


پیشنهاد مطالعه : نقد کتاب کار عمیق


از هاگوارتز دیدن کنید، با شخصیت های مورد علاقه خود دیدار کنید و شاهد رشد هری به یکی از مشهورترین شخصیت های ادبی در جهان باشید.

4. کتاب ارباب حلقه ها نوشته جی.ر.ر. تالکین

سرزمین میانه یک دنیای فانتزی شگفت انگیز و گسترده است که پر از آشفتگی، قهرمانان، شر و بی گناهی است. اگرچه تکمیل تلاش قهرمان ما، فرودو بگینز غیرممکن به نظر می رسد، این سه گانه داستان پیروزی در غیرممکن ترین شرایط است و قطعا یکی از بهترین کتاب هایی که باید بخوانیم.

5. گتسبی بزرگ نویسنده اسکات فیتز جرالد

بهترین کتاب های جهان برای خواندن

این کتاب که در سال 1925 منتشر شد، انحطاط عصر جاز و مقدمه یک مرد را در دنیایی بررسی می کند که حتی کسانی که بیشترین زندگی را دارند نمی توانند عشق کسب کنند.

6. رمان غرور و تعصب نوشته جین آستین

یکی از مشهورترین رمان های جهان در تمام ادوار تاریخ، غرور و تعصب است که جزئیات خواستگاری دو شخصیت مخالف را در دنیایی ارائه می دهد که آداب و ادب از اهمیت بالایی برخوردار است و در توضیح این کتاب همین بس که نام آن در لیست 28 تایی کتاب هایی که پیش از مرگ باید خواند وب سایت نیمکده آمده است.

7. خاطرات یک دختر جوان نوشته آن فرانک

خاطرات آن فرانک فراموش نشدنی و بسیار تأثیرگذار، روایتی خام از زندگی یک دختر جوان است که او از نازی ها مخفی می شود. با وجود شرایطی که دارد، آن معتقد است که مردم هنوز هم قلباً خوب هستند و دنیا پر از زیبایی است؛ او زندگی شما را تغییر خواهد داد.

8. کتاب دزد اثر مارکوس زوساک

کتاب دزد که در خلال سال 1939 در آلمان خلق شد، لیزل را نجات داد و کتاب هایی را از استبداد حاکمیت نازی ها نجات داد. در همین حال، خانواده وی یک مبارز یهودی را در زیرزمین خود پنهان کرده اند و مرگ با نگاه تحقیرآمیز به خانواده، داستان ما را روایت می کند.


پیشنهاد مطالعه : برجسته ترین رمان های دنیا


رشادت هایی را که بندرت در جهان یافت می شود و دوستی را که در بعیدترین شرایط ایجاد می شود تجربه کنید. این کتاب در لیست بهترین کتاب هایی که باید خواند ، جایگاه ویژه ای دارد.

9. کتاب هابیت اثر تالکین

اگرچه فیلم ها به طرز غیرقابل توجیهی طولانی هستند، اما هابیت در اصل به عنوان یک کتاب کوتاه کودکان نوشته شده است. برای اولین بار با شخصیت های مورد علاقه خود دیدار کنید زیرا بیلبو باگینز فراموش نشدنی از مناظر خشن زمین میانه عبور می کند تا اژدها را به چالش بکشد.

10. زنان کوچک اثر لوییزا می الکات

معرفی برترین کتاب های جهان

به چهار خواهر بپیوندید که هر کدام شخصیت برجسته خود را دارند، زیرا آنها در قرن نوزدهم جذاب انگلستان روی سن می روند. مبارزات آنها را تجربه کنید و از عیب های آنها لذت ببرید، زیرا این دختران زنان قوی می شوند.

11. کتاب فارنهایت 451 نوشته ری بردبری

کتاب ها ممنوع است و شخصیت اصلی ما گای مونتاگ است که هر کتابی را که پیدا کند می سوزاند. دنیای ری بردبری که معمولاً با 1984 جورج اورول مقایسه می شود، تفسیری ناراحت کننده درباره اعتیاد و وابستگی جوامع غربی به رسانه و انطباق است.

12. کتاب جین ایر اثر شارلوت برونته

مسلماً یکی از بانفوذترین قهرمانان داستانی در تمام دوران ها، جین ایر با وجود کودکی آشفته و جامعه سرکوب شده ویکتوریا، زنی قدرتمند و مقاومت است.

13. کتاب مزرعه حیوانات اثر جورج اورول

این هجو معروف 1945، خطرات واقع بینانه انقلاب و پویایی حیوانات را که ناگزیر از آن تسلیم می شوند، بررسی می کند.

14. کتاب برباد رفته اثر مارگارت میچل

در جنوب جنگ در طول جنگ داخلی اتفاق می افتد، این احتمال وجود دارد که اگر فیلم را دوست دارید، کتاب را دوست داشته باشید. گرچه شخصیت اصلی و دنیایی که او در آن زندگی می کند نفرت انگیز است.


حتما بخوانید : نقد و بررسی کتاب اثر مرکب


اما وقتی اسکارلت و جنوب جنگ های خود را از دست می دهند، این رمان عدالت سرنوشت سازی را جلب می کند، اما نظرات خوانندگان به هم می خورد و مطمئنا میتوان گفت که این کتاب یکی از بهترین کتاب های جهان برای خواندن است.

15. ناتور دشت اثر جی دی سلینجر

بهترین کتاب های جهان

کتاب ناطور دشت یا همان ناتور دشت با بازی در نوجوان بدبین اصلی، چالش ها و انزوای دوران بلوغ را بررسی می کند و قطعا یکی از کتاب هایی که قبل از مرگ باید بخوانید به حساب می آید. همانطور که هولدن کالفیلد 16 ساله را دنبال می کنید، در این رمان که مخاطبان را برای دهه ها تقسیم کرده است، پیام خود را رمزگشایی کنید.

16. شیر، ساحره و کمد لباس سی. اس. لوئیس

یکی دیگر از دنیای مشهور فانتزی، نارنیا خانه صدها موجود باشکوه است که هرکدام ریشه، اخلاق و آرمان های خاص خود را دارند. با ورود به کمد لباس و ملاقات با مشهورترین شخصیت های ادبی تاریخ به شما اجازه تخیل و وحشت می دهند.

17. خوشه های خشم اثر جان اشتاین بک

این رمان که در سال 1939 منتشر شد، در جریان رکود بزرگ یک خانواده اوکلاهما را دنبال می کند زیرا آنها مجبور به سفر به کالیفرنیا هستند. آمریکا را در قصه ای تجربه کنید که مردمش به دارایی ها و ندارها، به قدرتمندان و ناتوان ها تقسیم شده اند. به دلیل جذابیت بالای این کتاب، آن را یکی از كتابهايي كه قبل از مرگ بايد خواند می دانیم.

18. سالار مگس ها نوشته ویلیام گلدینگ

میشود بهترین کتاب هایی که حتما باید خواند را معرفی کرد و چیزی از سالار مگس ها نگفت! این رمان کلاسیک زندگی پسران مارون شده در یک جزیره را به عنوان پسرفت به وحشی ها دنبال می کند و وجود جزیره زیبا و لذت بخش آنها در یک کابوس بدوی و بی رحمانه فرو می ریزد.

19. بادبادک باز نوشته خالد حسینی

داستان دوستی واقعی، بادبادک بازها امیر را دنبال می کند در حالی که سعی می کند تنها دوست واقعی خود را پیدا کند؛ علی رغم رها کردن او به دلیل اختلافات قومی و مذهبی که در کابل افغانستان برجسته بود. بدون شک یکی از بهترین کتاب هایی که ارزش خواندن دارند همین کتاب خارق العاده است.

20. کتاب موشها و آدمها اثر جان اشتاین بک

کتابهایی که باید حتما خوانده شود

موش ها و آدم ها داستان پیچیده ای از دوستی دو کارگر مهاجر است: جورج میلتون و لنی اسمال، در کالیفرنیا. در این کتاب می توانید دوستی آنها را در حالی که زوجین به دنبال رویاهای متوسط خود در مورد داشتن زمین و حیوانات خانگی خود هستن، مشاهده کنید و مطمئن باشید که یکی از کتابهایی که باید حتما خوانده شود را مطالعه کرده اید.

21. داستان دو شهر اثر چارلز دیکنز

در این داستان پس از 18 سال زندان سیاسی، دکتر مانت آزاد می شود و به همراه دخترش لوسی به انگلیس برمی گردد.


پربازدیدترین مطلب : داستان های کوتاه و انگیزشی


در آنجا دو مرد کاملاً متفاوت عاشق لوسی می شوند و درگیر داستان عشق و فداکاری می شوند. داستان این کتاب آنقدر جذاب است که آنرا در لیست کتاب هایی که حتما باید خواند قرار داده است.

22. کتاب رومئو و ژولیت اثر ویلیام شکسپیر

مطمئنا معروف ترین رمان عاشقانه جهان را میشناسید؛ رومئو و ژولیت که در آن شاهد یک تراژدی حماسی هستیم که سرخوشی آرزو و تراژدی انتقام را بررسی می کند. قطعا این کتاب یکی از مشهورترین رمان های عاشقانه جهان است.

23. راهنمای کهکشان برای اتواستاپ زن ها نوشته داگلاس آدامز

یک حوله بگیرید و آرتور دنت را در یک ماجراجویی خارق العاده در سراسر کهکشان همراهی کنید. بیاموزید که جهان را خیلی جدی نگیرید و معنایی را که در زندگی خود به کار برده اید فراموش کنید، زیرا همه ما می دانیم معنای واقعی زندگی 42 است.

24. رمان بلندی های بادگیر نوشته امیلی برونته

نمیشود به معرفی کتابهایی که ارزش خواندن دارند پرداخت و نام این رمان جذاب را نیاورد! این داستان پرشور و دلهره آور از عشق، رقابت و انتقام در سال 1847 منتشر شد، كاترین ارنشاو و هیت كلیف، پدر خوانده پدرش، را به عنوان بزرگسالان بسیار متفاوت رشد می دهد.

25. کتاب آلیس در سرزمین عجایب اثر لوئیس کارول

کتاب های که قبل مرگ باید خواند

عجیب و کنجکاو، آلیس در سرزمین عجایب به کشف توانایی تخیل و واقعیت داستان می پردازد. اگر طرفدار فرار از دنیای واقعی هستید، قطعاً این کتاب برای شماست و مطمئنا برای آن در لیست کتاب هایی که باید خوانده شوند جا پیدا میشود.

26. کتاب فرانکنشتاین اثر مری شلی

ترکیبی از هیجان انگیز گوتیک، داستان هشدار دهنده و رمان عاشقانه، فرانکشتاین داستانی است شبیه هیچ داستان دیگر. فرانكشتاین كه ماری شلی در هجده سالگی خود نوشت، خوانندگان را ترغیب می كند كه از خود سوالاتی كاملاً خرد كننده بپرسند: چه چیزی ما را انسان می كند؟ ما به عنوان موجودات زنده به چه چیزی بدهکار هستیم؟ علم تا کجا می تواند مرزهای طبیعت را بردارد؟

27. سرگذشت هکلبری فین نوشته مارک تواین

ماجراهای هاکلبری فین که اغلب با عنوان رمان بزرگ آمریکایی روایت می شود، یک داستان عمیق و پیچیده از دوستی، نوجوانی و تغییر هنجارهای اجتماعی است و به دلیل خاص بودن و همین طور جذاب بودن این داستان، آنرا جزو کتابهایی که باید مطالعه کرد می دانیم.

28. سلاخ خانه شماره پنج اثر کورت ونه گات

اگرچه وونگوت خودش اعتراف می کند که شخصیت ها یا تقابل های کمی در این کتاب وجود دارد، اما تأثیر رمان او غیرقابل انکار است. ما در حالی که قهرمان اصلی مان بیلی پیلگریم جنگ جهانی دوم را از یک منظر کاملاً منحصر به فرد تجربه می کند، به زندگی می پردازیم؛ یعنی او را از سیاره زادگاه خود ترالفامادور ربوده اند.


بالای 18 سال بخوانند : حکایت های کوتاه و آموزنده


غنی و عمیقاً خنده دار، این داستان قصد دارد ما را از جنگ و قتلی که مقامات عمومی مجبور به انجام آن هستند، منصرف کند. این داستان را بخوانید و مطمئن باشید که یکی از بهترین کتاب هایی که باید خواند را مطالعه کرده اید و زمان خود را هدر نداده اید.


نتیجه گیری نهایی تیم نیمکده

ما در این مطلب لیست کتاب هایی که قبل از مرگ باید خواند را در اختیارتان قرار دادیم تا با کتابهایی که باید بخوانید آشنایی پیدا کنید. همه این 28 کتاب، جزو جذاب ترین کتاب های دنیا هستند و به همین دلیل بهترین کتاب های جهان برای خواندن محسوب می شوند.

شما هم اسم جذاب ترین کتابی که خوندید را در بخش نظرات بنویسید تا ما و سایر مخاطبان هم بخونیم.

حتما در بخش زیر نظر بدید و همچنین هر سوال یا ابهامی در مورد لیست کتاب هایی که قبل از مرگ باید خواند داشتید، در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا اگر سوال مناسبی برای این مقاله بود، سوال شما را با نام و مشخصات خودتون وارد محتوا کنیم!!!!!

مقالات مربوط
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.