قوانین سفر گروهی | نکات بی نهایت مهم در مسافرت گروهی

آخرین به روزرسانی 25 فروردین 1400 زمان مطالعه 10 دقیقه / 574 بازدید
قوانین سفر گروهی

سفر گروهی و یا سفر همراه با تور برای افرادی که دوست ندارند به تنهایی سفر کنند، بسیار عالی و سرگرم کننده است. سفر با افراد دیگر می تواند برای شما خیلی خوشایند باشد یا اینکه اصلا به شما خوش نگذرد. این سفر می تواند بسیار لذت بخش باشد یا اینکه جوری باشد که بعد از سفر دوست داشته باشید به سرعت همه چیر را فراموش کنید. اگر دوست دارید سفر گروهی را تجربه کنید اما قوانین سفر گروهی را دقیقا بلد نیستند و نمی دانید دقیقا باید چه مواردی را راعایت کنید، ما شما را در این راه کمک می کنیم و سوالات پر تکرار شما در مورد قوانین سفر گروهی را جواب خواهیم داد.

قبل از سفر گروهی در چه مواردی باید تحقیق کنیم؟

برای شروع سفر یا خرید تور باید درباره شرکتی که می خواهید با آن سفر خود را آغاز کنید به طور کلی تحقیق نمایید. برای این کار بهترین کار این است که سری به سایت این شرکت بزنید و ببینید در سایت آنها چه اطلاعاتی موجود است؛ آیا اطلاعات که در سایت آنها قرار دارد واضح و دقیق است یا انقدر گنگ و نامفهوم است که چیز خاصی دستگیرتان نمی شود.

آداب سفر گروهی

اگر دارای جزئیات کاملی بود، پس بهتر است همه مطالب را به صورت دقیق مرور کنید و حتی در قدم بعدی می توان از نظرات کسانی که این شرکت را برای سفر انتخاب کردند بخوانید تا تصمیم گیری مناسب تر و راحت تری داشته باشید.

بعد از این که به طور کامل مواردی که می خواستید در سایت خواندید، می توانید اگر باز سوالی داشتید با شرکت آن مجموعه تماس بگیرید و سوالات بیشتر را از خود اون اشخاص بپرسید و با این کار نحوه بر خورد ان شرکت را نیز به دست می آورید.

در سفر گروهی باید در چه اندازه وسایل با خود ببریم؟

در سفر های گروهی همیشه و در بیشتر موارد محدودیت های مکانی وجود دارد، چرا که بیشتر سفرهای گروهی با اتوبوس انجام می شود، پس در بیشتر مواقع نمی توانید چمدانی بزرگ به همراه داشته باشد. این کار همه برای شما سخت است هم برای تور لیدر و سایر افرادی که با شما همسفر هستند.

تجربه سفر گروهی

 

اگر شما به یک تور چند روزه بروید برای هر شب اقامت باید چمدون بزرگ خود را حمل کنید. پس بهتر این است که به سبک ترین حالت ممکن سفر کنید و یا حتی در صورت نیاز با شرکت تماس بگیرید و از آنها مقدار محدودیت بار را سوال نمایید.

چه قوانینی را باید در سفر رعایت کنید؟

در سفر گروهی باید طبق قوانین شرکت و تور لیدرتان عمل نمایید مشخص است که شما می توانید امنیت خود را تامین نمایید ولی در سفر گروهی تور لیدر وظیفه تامیین امنیت و فراهم کردن امکانات لازم را برای شا بر عهده دارد. هر چه گروه در سفر بزرگتر باشد وظیفه دشوارتری به عهده مدیر گروه خواهد بود.

آداب مسافرت گروهی

قوانینی که تور لیدر در سفرهای گروهی می گذارد، تنها به نفع خوش نیست و برای این است که بهترین تجربه را برای شما رقم بزند. این قوانین زمانی اهمیت خود را نشان می دهند که شما در سفر خارجی هستید و نسبت به شرایط موجود اطلاعات کافی ندارید بناربرین باید به طور کامل به قوانین و نکات گفته شده توسط تور لیدر گوش کنید.

در سفرهای گروهی چقدر پول به همراه داشته باشیم؟

بهترین موردی که در سفر گروهی وجود دارد این است که در این نوع سفرها همه هزینه تور قبل از سفر از شما گرفته میشود. اما در هر سفر با توجه به نوع سفر باید ببنید چه نوع خدماتی بر عهده شرکت برگزار کننده تور است (وعده غذایی، گشت های شهری، ورودی ها) و برای مابقی هزینه ها خود را آماده کنید و مقداری پول به همراه داشته باشید.

آداب مسافرت جمعی

برای مثال بهتر می توان عنوان کرد که در بسیاری از تورهای خارجی و داخلی هزینه صبحانه و ناهاربه عهده تور می باشد، ولی وعهد شام به عهده مسافران است. همچنین بیشتر تفریحاتی که در تور ها هستند به عهده مسافران خواهد بود.

مانند قایق سواری، اسب سواری، یا در مواقع که وقت آزاد داردی هزینه تاکسی برای گشو گذار در شهر، سوغاتی و غیره. به هر حال شما دور از دوستان و آشنایانتان هستید و ممکن است در امری ضروری به پول نیاز پیدا کنید، لذا داشتن کمی پول در سفرهای گروهی از واجبات است.

چقدر از اختیار خود را باید به تور لیدر بدهیم؟

سفر گروهی به صورتی کلی جوری هست که شما با افراد زیادی همراه هستید ولی بعضی اوقات ممکن است که برنامه جذاب تری داشته باشید و در بعضی موارد نیز امکان دارد برنامه با ایده ال های که در ذهن دارد فاصله داشته باشد، بنابراین باید توجه داشته باشید که شما تنها نیستید و دلیلی برای این برنامه ریزی ها وجود دارد و زمانی که با تور سفر می کنید یعنی همه این شرایط را پذیرفته اید.

اداب مسافرت چیست

در بعضی از سفرها امکان دارد شما آزادی عمل بیشتری داشته باشید و در برخی از سفرها محدود تر باشید، لذا بتهر است با همه گروه هم نظر باشید. در بعضی از موارد کوتاه بیایید تا بیشتر به خود شما و گروه خوش بگذرد.

4 مورد از بایدهای قبل از سفر گروهی کدامند؟

 1. خواسته های خود را با مدیر گروه در میان بگذارید؛ مثلا از او بپرسید بهترین غذا در این شهر برای کدام رستوران هست، بهترین بستین را کجا می توانم بخورم و هر چیری که به بهتر شدن سفر می تواند به شما کمک کند را از تور لیدر بپرسید و مطمئن باشید او از ته دل می خواهد به شما خوش بگذرد.
 2. در مقابل کسب تجریه جدید منعطف باشید؛ شما نمیدانید چه چیزی انتظار شما را می کشد مکان دیدنی جذابی موزه بی نظیری یا غذای لذیذی پس سعی کنید هر چه که در گروه پیش می آید را به فال نیک بگیرید و از آن لذت ببرید.
 3. در نظر داشته باشد که شما می تونید هر جور که مایلید وقت آزاد خود را سپری کنید در مواقعی که وقت آزاد دارید به کارهای شخصی خود که به آن علاقه دارید برسید و در موارد دیگر می توانید گروه را همراهی کنید.
 4. تا جایی که ممکن است سبک سفر کنید؛ در سفر های گروهی کسی دوست ندارد بار سنیگن با خود حمل کند و همه دوست دارند که انرژی خود را برای مواقع دیگر ذخیره کنند. همچنین وقتی که سبک سفر می کنید، میتوانید به اندازه کافی جا برای سوغاتی داشته باشید.

آیا سفر گروهی برای همه مناسب است؟

هر کسی که عاشق سفر باشد به سفر گروهی نیز علاقه مند است. سفر گروهی تجربه ای بی نظیری است که وقتی تنها سفر کنید، نمی توانید آن را تجربه کنید. در سفرهای گروهی معمولا اتفاقاتی رخ می دهد که هیچگاه شما نمی توانید آن را در سفر تنها تجربه کنید.

آیا باید همیشه همراه همسفرانمان باشیم؟

قطعا نه، هر زمان که دیدید برنامه با خواسته های شما پیش نمی رود (در صورتی که مزاحم سایرین نشوید) راه خودتان را بروید و بعدا به جمع ملحق شوید.

سفر گروهی

نتیجه گیری نهایی تیم نیمکده


به صورت کلی در سفرهای گروهی بهتر است کمی کوتاه بیایید و سعی کنید از اتفاقاتی که رخ می دهد فقط لذت ببرید و همچنین همراه جمع حس و حال خوب را تجربه کنید. در این مطلب همه چیزهایی که باید درباره قوانین سفر گروهی می دانستید را بررسی کردیم. نکات ذکر شده نتیجه تحقیقاتی است که به صورت فردی در تجربه سفر گروهی به دست آمده است.

حتما در بخش زیر نظر بدید و همچنین هر سوال یا ابهامی در مورد قوانین سفر گروهی داشتید، در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا اگر سوال مناسبی برای این مقاله بود، سوال شما را با نام و مشخصات خودتون وارد محتوا کنیم؛

مقالات مربوط
ارسال دیدگاه

4 thoughts on “قوانین سفر گروهی | نکات بی نهایت مهم در مسافرت گروهی

  1. سلام سرکار خانم
   خب با خوندن این مطلب، از این به بعد میتونید این موارد رو رعایت کنید و ببینید که چقدر سفر گروهی دلچسب تر و کم حاشیه تر میشه.
   به هر حال ممنون از مشارکتتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.