رژیم غذایی 7 روزه لاغری

آخرین به روزرسانی 5 بهمن 1400 زمان مطالعه 8 دقیقه / 176 بازدید
رژیم غذایی 7 روزه لاغری

رژیم غذایی 7 روزه لاغری برای خوردن آگاهانه را برای اولین بار در ایران، بصورت کاملا رایگان با نتایج باورنکردنی اینجا در نیمکده آورده ایم تا بتوانید از آن استفاده کنید. این مقاله برای خود ما هم بسیار جذاب بود، چرا که برای اولین بار است که وب سایتی ایرانی به این موضوع می پردازد و یک رژیم غذایی 7 روزه لاغری برای خوردن آگاهانه را مورد آزمایش قرار داده است و با نتایج باورنکردنی روبرو شده است! ما در نیمکده نتیجه و کارکرد این رژیم را در صورت رعایت کامل مشاهده کرده ایم و امیدواریم شما هم اگر به برنامه غذایی برای کاهش وزن نیاز دارید، از این رژیم غذایی لاغری هفت روزه استفاده کنید.

رژیم غذایی 7 روزه لاغری

در مطلب خوردن آگاهانه در مورد مبانی رژیم غذایی آگاهانه خوردن صحبت کردیم و به شما روش هایی را معرفی کردیم تا به وسیل آن ها بتوانید خوردنتان را آگاهانه انجام دهید و در عین حال که هر چیزی که دوست دارید می خورید، کاهش وزن را هم تجربه کنید.


پیشنهاد مطالعه : رژیم غذایی سم زدایی بدن


جالب است بدانید که وقتی بازخورد خوبی از آن مقاله دریافت کردیم و سوالات زیادی در مورد نحوه رژیم گرفتن و جزئیات این نوع رژیم مطرح شد، تصمیم گرفتیم که در این مطلب یک رژیم غذایی 7 روزه لاغری برای خوردن آگاهانه برایتان آماده کنیم و مطمئن هستیم که از مطالعه، انجام و نتایج این رژیم نهایت استفاده را خواهید برد، پس تا انتها همراه نیمکده بمانید؛

فواید خوردن آگاهانه

فواید غذا خوردن آگاهانه، البته ذهنی خواهد بود. آنچه برای یک فرد سالم است ممکن است برای دیگری سالم نباشد. آنچه واضح است این است که “سالم” با وزن یا شکل بدن تعریف نمی شود. شخصی با وزن 220 پوند.

می تواند سالم تر از افراد 180 پوندی غذا بخورد. لاغری به معنای سالم بودن نیست، همانطور که نمی توان چاقی را به معنای ناسالم بودن تعریف کرد. با این نوع دیدگاه است که می‌ توانیم اعتماد به نفس، آزادی و پذیرش خود را دوباره کشف کنیم.

رژیم غذایی 7 روزه لاغری

وقتی بتوانیم این کار را انجام دهیم، به هوش طبیعی بدن باز میگردیم و می‌ دانیم که بدن به چه چیزی نیاز دارد نه آنچه می‌ خواهد. آنچه در هر لحظه “سالم” است به وضعیت ما در هر لحظه بستگی دارد. در نهایت، هر چه بیشتر در بدن و کمتر در ذهن متفکر باشیم، بیشتر می‌ توانیم به تجربه لذت‌ بخش‌ تر و ارتباط سالم‌ تری با غذا و بدنمان کمک کنیم.

تحقیقات علمی که به بررسی غذا خوردن آگاهانه می پردازد، در درجه اول بر کاهش وزن و بهبودی ناشی از اختلال در غذا خوردن متمرکز است و به طور کلی مزایای مثبتی را نشان می دهد. تعداد فزاینده‌ ای از تحقیقات نشان میدهد که شیوه‌ ای در نظر گرفته‌ شده برای غذا خوردن، افراد را از انتخاب‌ های ناسالم دور میکند.

بررسی اخیر ادبیات به این نتیجه رسید که خوردن آگاهانه نه تنها رفتارهای مثبت خوردن را ترویج می کند، بلکه منجر به کاهش وزن متوسط ​​و پایدار برای کسانی که سعی در کاهش وزن دارند، می شود. مطالعات نشان می دهد که روشی که بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، افراد را از انتخاب های ناسالم دور می کند.

یک بررسی خاص، که 18 مطالعه مختلف را مورد بررسی قرار داد، اثربخشی غذا خوردن آگاهانه را در میان افراد دارای اضافه وزن که در تلاش برای کاهش وزن بودند، بررسی کرد و دریافت که این رویکرد در تغییر رفتارهای غذایی و همچنین کاهش وزن متوسط ​​مؤثر است.

مشکل رژیم‌ های غذایی، همانطور که توسط تحقیقات دیگر نشان داده شده است، این است که بیشتر افراد در سال اول وزن کم می‌ کنند، اما اکثریت قریب به اتفاق آن وزن را در پنج سال بعد دوباره به دست می‌ آورند. با این وجود، کاهش وزن اولیه اغلب یک “داستان موفقیت” در نظر گرفته می شود.

غذا خوردن آگاهانه درباره یک رویکرد طولانی مدت و پایدار به غذا خوردن است، بدون محدودیت، که در آن کاهش وزن هدف نیست، اما می تواند یک محصول جانبی باشد. در واقع، برای برخی از افراد، به‌ ویژه آنهایی که رژیم‌ های محدودکننده داشته‌ اند، ممکن است به معنای اضافه کردن کمی وزن سالم باشد.

تفکر برای غذا خوردن آگاهانه

برنامه رژیم غذایی 7 روزه

خوردن آگاهانه مفهوم امروزی نیست. این رویکردی است که توسط افراد زیادی در هر نوع فرهنگ، با هر نوع رژیم غذایی، در مدت زمان طولانی امتحان، آزمایش، تصفیه شده و استفاده شده است. با واضح‌ تر دیدن چیزها و پذیرش آنچه قبلاً ما را به چالش می‌ کشید، فضا را برای تقویت رابطه سالم‌ تر با غذا باز می‌ کنیم.


پربازدیدترین مطلب : مواد غذایی کاهش دهنده وزن


این رویکرد، مانند هر چیز دیگری، راه حل سریعی نیست، اما مزایای ترکیب ذهن آگاهی به طور بالقوه زندگی را تغییر می دهد، زیرا به ما اجازه می دهد محدودیت های مربوط به غذا را رها کنیم و به جای آن بر آگاهی، شفقت به خود و آزادی انتخاب تمرکز کنیم.

با تشویق اعتماد به نفس و اعتماد بیشتر در تصمیم گیری در مورد غذا، ما این فرصت را داریم که از انگیزه بیرونی به خودانگیختگی حرکت کنیم و برای همیشه نحوه ارتباط خود را با غذا تغییر دهیم که به نوبه خود منجر به زندگی سالم تر و شادتر می شود.

رژیم غذایی در هفت روز

ما، تمرین می‌ کنید که هنگام لذت بردن از غذایتان حاضر بمانید و با ابزارها و نکاتی که در زیر ذکر شده است، می‌ توانید انتخاب‌ های غذایی متفکرانه داشته باشید. ببینید تجربه واقعی یک وعده غذایی به چه معناست. 

پشت وعده غذایی شما چیست؟

رفتارهای غذایی ما بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنیم. بنابراین، قبل از شروع این مبحث، از این راهنما برای یافتن نکات و ابزارهای تغذیه آگاهانه مناسب برای هر چیزی که ممکن است شما را هدایت کند، استفاده کنید.

برنامه غذایی 7 روزه ما را امتحان کنید برای یادآوری این که باید آگاهانه غذا بخورید، کمک می خواهید؟ در اینجا می‌ توانید تمام این رژیم غذایی هفت روزه برای لاغری را بخوانید و آن را در جایی به عنوان یک یادآوری کاربردی داشته باشید.

روز اول: برنامه خود را یادداشت کنید

در شروع برنامه رژیم غذایی 7 روزه و روز اول، یک برنامه غذایی سریع برای خود یادداشت کنید. شاید قصد دارید هر شب بیرون غذا بخورید یا هر روز یک ماده جدید را امتحان کنید. شما می توانید آن را برای خودتان در ذهن خود یادداشت کنید، اما نوشتن آن کمک می کند تا نیت خود را متمرکز کنید و فشار تصمیم گیری در مورد غذا را در لحظه در طول هفته از بین ببرید. برنامه خود را هنگام خرید یا برداشتن غذا در ذهن داشته باشید.

روز دوم: مکث و تأمل کنید

امروز در نیمه‌ غذا، کمی استراحت کنید تا با بدن خود ارتباط برقرار کنید. از 1 تا 10 چقدر احساس سیری می کنید؟ اگر هنوز گرسنه هستید، غذا خوردن را ادامه دهید!


پیشنهاد سردبیر : حقایق جالب در مورد قهوه


اگر نیستید، مکث کنید و وعده غذایی خود را برای فردا یا صبحانه ذخیره کنید یا بعداً وقتی دوباره گرسنه شدید به آن برگردید، باقیمانده غذا عالی است.

روز سوم: بنشینید

رژیم غذای 7 روزه

وقتی می توانید، بنشینید و غذای خود را بدون چند کار میل کنید، حتی اگر فقط یک میان وعده باشد. نشستن و صرف غذا خوردن به محدود کردن حواس‌ پرتی‌ ها کمک می‌ کند، اما مهم‌ تر از همه، به شما امکان می‌ دهد روی هر لقمه خوشمزه تمرکز کنید. ممکن است در ابتدا غذا خوردن بدون انجام کار دیگری عجیب به نظر برسد، اما به ما کمک می کند ارتباط عاطفی خود را با غذا درک کنیم.

روز چهارم: یادآوری های مفید

به‌ طور باورنکردنی سخت است که به خاطر بسپارید که آگاهانه غذا بخورید، مخصوصاً وقتی که بعد از یک روز طولانی به یک وعده غذایی خوشمزه نگاه می‌ کنید. بستن یک نخ به مچ دست یا پوشیدن یک دستبند یا انگشتر خاص به عنوان یک یادآوری ملایم برای خوردن با حواس در نظر بگیرید.

روز پنجم: حواس خود را درگیر کنید

دفعه بعد که در حال غذا خوردن هستید، اولین لقمه خود را با چشمان بسته بخورید. به بافت، صدای غذا زیر دندان و هر بو و طعم لذیذ توجه کنید. بافت ها چه حسی دارند؟ از چه چیزی در مورد آن لذت می برید؟

روز ششم: با خودتان مهربان باشید

خوردن آگاهانه

اگر وقت یا انرژی ندارید که با دقت به هر وعده غذایی نزدیک شوید، اشکالی ندارد. با خودتان ملایم و بخشنده باشید، همیشه یک وعده غذایی دیگر وجود دارد که باید با دقت در گوشه و کنار به آن نزدیک شوید. سعی کنید غذا را خوب یا بد تصور نکنید. همه اینها فقط غذاست! غذا ارزش اخلاقی ندارد، فقط سوخت خوشمزه ای است که بدن شما به آن نیاز دارد.

روز هفتم: به تمرین ادامه دهید

مانند مدیتیشن، غذا خوردن آگاهانه مهارتی است که به تمرین مداوم نیاز دارد. نکاتی را که آموخته اید در ذهن داشته باشید یا نکات جدید را بررسی کنید و هر زمان که می توانید تمرین کنید.

نکات شگفت انگیز در تغذیه آگاهانه

برنامه غذایی برای کاهش وزن

کمد و یخچال خود را با غذاهایی که واقعا دوست دارید پر کنید. غذا خوردن آگاهانه به معنای محدود کردن غذاها از رژیم غذایی یا خالی کردن کمد نیست؛ غذا خوردن آگاهانه به معنای حضور در لحظه ای است که در حال غذا خوردن هستید، صرف نظر از اینکه وعده غذایی شما چیست. پس ادامه دهید، کمد خود را با غذاهایی که دوست دارید ذخیره کنید.


حتما بخوانید : سبک زندگی شاد و سالم


سپس بنشینید و در حالی که از هر لحظه از خوردن آن لذت می برید، حضور داشته باشید. سعی کنید با دست غیر غالب خود غذا بخورید یا از ظرف دیگری استفاده کنید چیزها را با هم ترکیب کنید تا غذای خود را به روشی کاملاً جدید تجربه کنید. اگر معمولا با قاشق غذا می خورید، چنگال را امتحان کنید.

اگر معمولاً با چنگال غذا می خورید، چاپستیک ها را امتحان کنید. آیا شما راست دست هستید؟ سعی کنید از دست چپ خود استفاده کنید و بالعکس. شکستن روال های معمول شما را تشویق می کند که آگاهانه تر در مورد وعده غذایی خود و آنچه می خورید فکر کنید و همچنین می تواند سرگرم کننده باشد.

طعم ها، بافت ها و طعم های جدید را کاوش کنید چه در حال آشپزی یا غذا خوردن در بیرون از منزل هستید، چرا چیز جدیدی را امتحان نکنید؟ دستور غذا، غذا یا ماده‌ای را انتخاب کنید که قبلاً نخورده‌ اید. غذا خوردن آگاهانه راهی عالی برای در آغوش گرفتن کنجکاوی، یادگیری چیزهای جدید در مورد علاقه و ناپسندی است و امیدوارم این رژیم غذایی در هفت روز شما را در بهبود سبک غذا خوردتان یاری کند.

در این مطلب سعی کردیم رژیم غذایی 7 روزه لاغری برای تمرین خوردن آگاهانه را به شما عزیزان آموزش دهیم.

شما همچنین می توانید بهترین ورزش های خانگی برای تناسب اندام را همین الان اینجا یاد بگیرید.

به نظر شما رژیم غذایی 7 روزه برای لاغری کافی است؟

حتما در بخش زیر نظر بدید و همچنین هر سوال یا ابهامی در مورد رژیم غذایی 7 روزه لاغری داشتید، در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا اگر سوال مناسبی برای این مقاله بود، سوال شما را با نام و مشخصات خودتون وارد محتوا کنیم!!!!!

مقالات مربوط
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.