رازهایی درباره کوکاکولا که نمی دانستید

آخرین به روزرسانی 28 اسفند 1400 زمان مطالعه 10 دقیقه / 164 بازدید
رازهایی درباره کوکاکولا

اگر در مورد برندهای معتبر مختلف اطلاعات داشته باشید، مطمئنا برایتان جذاب است که رازهایی درباره کوکاکولا بدانید که قطعا پیش از این نمی دانستید! رازهایی درباره کوکاکولا که در این مطلب نیمکده بررسی می کنیم، 20 تا از جالب ترین حقایق درباره کمپانی عریض و طویل کوکاکولا به حساب می آید که مطمئنا برای هر بیننده ای جذاب است، پس تا انتها با نیمکده همراه بمانید؛

رازهایی درباره کوکاکولا

چیزی شبیه طعم سرد و با طراوت کوکاکولا نیست. یا شاید شما یکی از هزاران محصول دیگر آنها را به جای آن ترجیح می دهید. در هر صورت، شرکت کولا تقریباً در همه جا حضور دارد. لوگوی بزرگ قرمز و سفید آنها در سراسر جهان شناخته شده است و نوشیدنی همنام آنها در بیش از دویست کشور ارائه می شود.


پربازدیدترین : مشهورترین کارآفرینان جهان


در واقع، شرکت کوکاکولا بزرگترین شرکت نوشیدنی در جهان است و لوگوی نمادین آن توسط نود و چهار درصد از جمعیت جهان به رسمیت شناخته شده است. این بیشتر از هر برند یا شرکت دیگری است. من مطمئن هستم که هیچ جایزه ای وجود ندارد که بتواند شناخته شده ترین برند تاریخ باشد!

یکی از چیزهایی که در مورد این شرکت بسیار عالی است این است که محصولات آن توسط ثروتمندان و فقیرها به طور یکسان مصرف می شود. هیچ شکاف دستمزدی وجود ندارد که کسی را از لذت بردن از یک کوکاکولا سرد خوب (یا هر نوشیدنی دیگری که توسط این شرکت ساخته می‌شود) باز دارد.

طعم طراوت کوکاکولا، اگرچه این یکی از شناخته‌ شده‌ ترین برندهای جهان است، هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که احتمالاً درباره این شرکت نمی‌دانید و اولین نوشیدنی نمادین آن، کوکاکولا است. بنابراین، در حالی که این 20 حقیقت سرگرم کننده را که درباره کوکاکولا نمی دانستید، یاد می گیرید، یک کوکاکولا سرد بگیرید و میل کنید.

1. اختراع کوکاکولا

همه چیز درباره کوکاکولا

در سال 1886، جان استیت پمبرتون، که در واقع یک داروساز بود، کوکاکولا را ساخت. او ارائه آن را در داروخانه جیکوبز که در آن کار می کرد آغاز کرد. نوشابه گازدار به سرعت در شهر کوچک او پیدا شد. در آن سال اول هر روز 9 نوشیدنی فروخته شد.

فرانک رابینسون که حسابدار شرکت بود و قلم زیبایی نیز داشت، نه تنها لوگوی معروف را نوشت، بلکه نام نوشیدنی را نیز گذاشت. به دلیل دو ماده مهم آن، گیاه کوکا و آجیل کولا، او فکر می‌کرد که کوکاکولا کاملاً مناسب است. بعلاوه، او همچنین معتقد بود که دو C در تبلیغات عالی به نظر می رسند، که به نظر می رسد، او بسیار درست می گوید.

2. بحث کوکائین

همانطور که قبلا ذکر شد، این نوشیدنی نمادین نام خود را از دو ماده تشکیل دهنده آن که در آن زمان به عنوان دارویی شناخته می شدند، گرفته است، عصاره ای که از برگ های گیاه کوکا و آجیل کولا به دست می آید. گیاه کوکا همچنین کوکائین تولید می کند یا حداقل جزء اصلی دارو است.

بنابراین، در ابتدا، دارو قبل از تبدیل شدن به یک نوشیدنی خوش طعم، حذف نشد. با این حال، تعیین اینکه دقیقا چه مقدار کوکائین در فرمول اولیه وجود داشت، دشوار است.آنچه شما باید بدانید این است که در آن زمان (1886)، استفاده از کوکائین در داروهای ثبت شده و اکسیرهای دارویی رایج بود.


حتما بخوانید : دانستنی های عجیب ولی واقعی


در واقع، اغلب برای ترک اعتیاد به مواد افیونی، اختلال نعوظ و خستگی عمومی استفاده می شد. با این وجود، با آشکار شدن اثرات منفی این دارو، شیمیدانان کوکاکولا هرچه در توان داشتند برای کاهش مقدار آن با فناوری آن زمان که فقط مقدار کمی از آن در اختیار داشتند، انجام دادند.

تا سال 1902، مقدار کوکائین باقی مانده در نوشابه بی نهایت کم بود و تا زمانی که این ماده به طور کامل در سال 1929 حذف شد، به سختی چیزی برای حذف باقی مانده بود. برای بیان این موضوع که بتوان آن را بهتر درک کرد، باید حدود یک دهم گرم در هر بیست و پنج میلیون گالن شربت وجود داشته باشد. در آن زمان این کافئین و شکر بود که مردم را بیدار می کرد و نه کوکائین.

3. اطلاعات عمومی

دفتر مرکزی این شرکت در آتلانتا، جورجیا است. با این حال، در ویلمینگتون، ثبت شد. کوکاکولا یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که علاوه بر تولید، خرده‌ فروشی و بازاریابی نوشیدنی‌ های غیرالکلی، کنسانتره و شربت‌ ها فعالیت می‌ کند.

البته، این شرکت بیشتر به خاطر نوشیدنی اصلی خود که نام آن شرکت به نام کوکاکولا است، شناخته می شود و برخی از مردم واقعاً نمی دانند که این شرکت چقدر غول پیکر است و علاوه بر کوکاکولا، چه تعداد نوشیدنی تولید می کند.

نوشابه معروف توسط پمبرتون در کلمبوس، جورجیا، همانطور که در بالا ذکر شد، اختراع شد، اما نام تجاری و فرمول آن توسط آسا گریگز کندلر در سال 1889 خریداری شد و در سال 1892 شرکت را تشکیل داد.

4. اولین کوپن

اعتقاد بر این است که شرکت کوکاکولا مفهوم کوپن را نیز اختراع کرده است. این شرکت به منظور معرفی نوشیدنی خوشمزه جدید خود و متعاقباً ارتقاء فروش، کوپن‌هایی را برای یک نوشیدنی رایگان در اواخر سال 1886/اوایل سال 1887 توزیع کرد.

این شرکت معتقد است که دلیل شیوع سریع این نوشیدنی از جمعیت کوچک آتلانتا همین است. تا ظرف چند سال تمام ایالت های ایالات متحده را در بر گیرد. تخمین زده می شود که در طول تبلیغ کوپن آنها، از هر ده کوکا، یک کوکا به صورت رایگان اهدا شد.

این مقدار زیادی کوکاکولا رایگان است! البته، این یک استراتژی بازاریابی درخشان بود. مطمئناً، آنها مقدار زیادی از محصول را ارائه کردند، اما ببینید امروز کجا هستند. کمتر کسی را پیدا می کند که این نوشیدنی گوارا را نچشیده باشد یا حداقل در مورد آن چیزی نشنیده باشد.

5. از کوکا برای بابا نوئل تشکر کنید

همه چیز در مورد شرکت کوکاکولا

تصویر شاد و چاق بابانوئل در کت و شلوار قرمزش که امروزه همه ما می شناسیم و دوستش داریم، همه به لطف شرکت کوکاکولا است. زمانی که این شرکت تبلیغات کریسمس خود را در دهه 1920 آغاز کرد، به منظور افزایش فروش بود که به طور کلی در ماه های زمستان کاهش یافت.


پیشنهاد مطالعه : همه چیز درباره شرکت اپل


این شرکت از چندین تصویر تعطیلات استفاده کرد تا اینکه سرانجام در سال 1931 به یک برنده برخورد کرد که هادون ساندبلوم، تصویرگر آنها، تصمیم گرفت تصویری شاد و چاق از بابانوئل را که کت و شلوار قرمز پوشیده بود، ترسیم کند.

او این تصویر را بر اساس شعر “بازدید از سنت نیکلاس” نوشته کلمنت مور، علاوه بر میراث اسکاندیناوی خود، بنا کرد. این ثابت کرد که نه تنها فروش کوکاکولا را افزایش داد، بلکه تصویری از بابانوئل را به ما داد، همانطور که اکنون همه او را می شناسیم.

6. چیزهای بی اهمیت تصادفی

آیا می دانستید که کوکاکولا به قدری تولید شده است که اگر بخواهد جایگزین آب در آبشار نیاگارا شود و با سرعت عادی خود که کمی بیش از یک میلیون و نیم گالن در ثانیه است، آبشار کوکا سرازیر شود. تقریباً 83 ساعت به طور مداوم! اگر می‌ پرسید دقیقاً چقدر کوکاکولا است، تقریباً پانصد تریلیون گالن است!

علاوه بر این، کوکاکولا به قدری تولید شده است که اگر همه آن را در بطری های کانتور هشت اونسی قرار دهند، برای هر فرد در جهان به اندازه کافی بیش از هزار و صد عدد وجود دارد! اگر همان بطری های هشت اونسی قرار بود سر به سر گذاشته شوند، می توانستند بیش از دو هزار سفر رفت و برگشت به ماه داشته باشند و برگردند.

کوکاکولا برای تمیز کردن عالی است! ظاهراً بسیاری از مردم قبلاً این را می‌دانند، اما هنوز اطلاعات ارزشمندی است که باید در اینجا بیان شود. نوشابه یک ابزار تمیز کننده عالی است. از آن برای پاک کردن زنگ از توالت خود استفاده کنید و آن را بدون لکه نگه دارید. هر مورد زنگ زده را با غوطه ور کردن مقداری کوکای خوب و حباب دار در طول شب تمیز کنید و روز بعد آن را تمیز کنید.

7. همه جوک هایی گه برای این شرکت می سازند به کنار

حقایق شرکت کوکاکولا

شاید فکر کردن در مورد استفاده از کوکاکولا برای تمیز کردن توالت خنده دار باشد، اما چیزی که شوخی نیست این است که برند کوکاکولا چقدر ارزش دارد که تخمین زده می شود هشت تا چهار میلیارد دلار باشد. ارزش آنها بیشتر از پپسی، کی اف سی، مترو و بودویزر است.


توصیه سردبیر : حقایقی باورنکردنی درباره تسلا


در واقع، اگر می‌خواهید فنی کسب کنید، شرکت کوکاکولا از لحاظ فنی هشتاد و چهارمین قدرت بزرگ در جهان است، یک فاصله از کاستاریکا، به لطف بانکداری بیش از سی و پنج میلیارد دلار درآمد. با این حال، تبلیغات برای کوکاکولا کاملاً ظالمانه است، به خصوص با توجه به میزان شهرت این برند. این شرکت سالانه حدود 3 میلیارد برای تبلیغات هزینه می کند.

8. شرکت نیروگاهی

دلیل اینکه آنها باید سالانه هزینه زیادی برای تبلیغات بپردازند این است که شرکت کوکاکولا بسیار بیشتر از تولید کوکاکولا انجام می دهد. در واقع، این غول نوشیدنی دارای بیش از بیست برند مختلف است که هر کدام بیش از یک میلیارد دلار در هر سال درآمد ایجاد می کنند.

9. این همه چیز نیست

حقایقی درباره شرکت کوکا کولا

با وجود اینکه فهرست قبلی بیست شرکتی که هر سال درآمد زیادی از کوکاکولا به دست می‌آورند بسیار چشمگیر است، اما این فهرست حتی به همه برندها و محصولات آنها هم نزدیک نیست. در واقع، شرکت کوکاکولا نزدیک به چهار هزار نوع نوشیدنی مختلف را در بیش از پانصد برند به فروش می رساند.

نوشیدنی های آنها نه تنها شامل نوشابه، بلکه نوشیدنی های انرژی زا، آبمیوه ها و نوشیدنی های مبتنی بر سویا نیز می شود. اینطور به قضیه نگاه کنید، می توانید به مدت ده سال هر روز چیزی متفاوت بنوشید که توسط شرکت کوکاکولا تولید می شود و هنوز نوشیدنی هایی باقی می ماند که امتحان نکرده اید!

10. چه چیزی برای شرکت خوب است

وقتی صحبت از شرکت کوکاکولا می شود، آنچه برای شرکت خوب است برای سهامداران نیز مفید است. در واقع، این شرکت متعهد است که بخش بزرگی از سود خود را به کسانی که در آن سرمایه گذاری می کنند منتقل کند. سال قبل، این شرکت تقریباً هشت و نیم میلیون دلار از طریق بازخرید سهام و سود سهام به سهامداران خود پرداخت کرد.


حتما برایتان جالب است : همه چیز در مورد سال نو چینی


سال گذشته، این شرکت دوباره سود سهام را برای پنجاه و پنجمین سال متوالی افزایش داد. این بدان معناست که در آن پنجاه و پنج سال گذشته، هرکسی که در شرکت کوکاکولا سرمایه گذاری کرده است، نه تنها هر سال بازدهی دریافت می کند، بلکه هر سال نیز افزایش می یابد.

11. همه کوکا را درک می کنند

شرکت کوکاکولا

منظور ما از آن چیست؟ خوب، نه تنها مطالعات نشان داده اند که کوکاکولا یکی از تحسین برانگیزترین و شناخته شده ترین علائم تجاری در جهان است، بلکه همچنین نشان داده است که کلمات “کوکاکولا” دومین اصطلاح شناخته شده و قابل درک در جهان است.

12. همه در حال انجام آن هستند

هر روز حدود پنجاه و هفت میلیارد وعده از انواع نوشیدنی ها هر روز مصرف می شود. این حتی شامل آب هم نمی شود. به طور شگفت انگیزی، تقریباً دو میلیون از این نوشیدنی های طراوت، یا کمی بیش از سه درصد، دارای مجوز یا علامت تجاری توسط کوکاکولا هستند.

در واقع، این محصول پرفروش ترین محصول در جهان است. تقریباً بیست هزار نوشیدنی در هر ثانیه فروخته می شود که محصولات شرکت کوکاکولا هستند. احتمالاً تصور می‌کنید که با این نوع محبوبیت، هر کجا که بروید، می‌توانید از یک کوکای خنک خنک لذت ببرید.

با این حال، شما اشتباه می کنید! در واقع دو کشور وجود دارد که در آنها اجازه کوکاکولا را نمی دهند و شما هیچ جا نوشابه را پیدا نمی کنید، کره شمالی و کوبا هستند، بنابراین، اگر مجبور به خوردن کوکای خود هستید، به آنجا نروید!

اگر می‌خواهید با بزرگترین نوشیدنی‌ های کوکاکولا در اطراف معاشرت کنید، به مکزیک بروید. به طور متوسط، افرادی که بیشتر کوکاکولا می نوشند، عموما مکزیکی هستند. آنها در سال حدود 745 نوشیدنی می نوشند.

13. تبلیغات نمادین کوکا

درباره شرکت کوکاکولا

اگر این امکان وجود دارد که یک محصول با یک تبلیغ جهان را تغییر دهد، پس کولا چندین بار این کار را انجام داده است.

برخی از آگهی‌ های تبلیغاتی شرکت کوکاکولا به نمادهایی تبدیل شده‌اند که برای همیشه با نوشیدنی یخ‌ زده همراه شده‌ اند و به‌ عنوان برخی از بهترین تبلیغات تلویزیونی ساخته‌ شده در نظر گرفته می‌ شوند.

14. در فضا

اگرچه تعداد کمی از مردم می توانند بگویند که به فضا سفر کرده اند، کوکاکولا می تواند. در سال 1985، این نوشابه به فضا سفر کرد. این شرکت می خواست Space Can آنها را که برای امکان نوشیدن در گرانش صفر ساخته شده بود، توسط فضانوردان شاتل فضایی چلنجر آزمایش شود.

حتی اگر شما می توانید یک کوکاکولا سرد را عملاً در هر نقطه از زمین بنوشید، ظاهراً در فضا موضوع کاملاً متفاوت است. شرکت کوکاکولا تصمیم گرفت این را تغییر دهد. آنها به لطف فناوری خود در ساخت Space Can اولین نوشیدنی غیرالکلی را ساختند که در فضا مصرف شد.

15. دستور ساخت مخفی

دستور تهیه کوکاکولا هنوز یک راز است و احتمالاً یکی از بهترین رازهای پنهان در کل جهان است. این دستور ساخت اساساً برای بیش از صد و سی سال یکسان بوده است، اما راز آن هرگز برای عموم فاش نشده است.


مطلب مرتبط : داستان برندهای معروف


در واقع، دستور العمل مکتوب واقعی در یک خزانه مهر و موم شده است، بی شباهت به آنچه در یک بانک یا کازینو دیده می شود، مخفی نگه داشتن آن است. مردم کوکاکولا راز دستور غذا را بسیار جدی می گیرند.

یکی دیگر از مواردی که سازندگان کوکاکولا بسیار جدی می گیرند، نوشیدن واقعی نوشابه است. آنها می گویند دمای مطلوب برای نوشیدن یک کوکاکولا خنک و خنک بین سی و چهار تا سی و هشت درجه (فارنهایت) است.

16. خیریه

به نظر می رسد که شرکت کوکاکولا متعهد است که به جامعه نیز کمک کند. این شرکت هر سال یک درصد از کل درآمد عملیاتی خود را به بنیاد کوکاکولا خود که یک سازمان بشردوستانه است، می دهد.

این بنیاد بر سه اولویت اصلی تمرکز دارد: آموزش و توسعه جوانان برای رفاه، حفاظت و بازیافت برای آب، و توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی برای زنان.

17. اتصال وارن بافت

شرکت کوکا کولا

خواننده مشهور برکشایر هاتاوی از طرفداران پر و پا قرص کوکاکولا است. حقیقت این است که شرکت بیمه غول پیکر او که او مدیرعامل آن است، سهام بزرگی در شرکت نوشابه دارد و بیش از بیست و پنج سال است. در واقع، برکشایر هاتاوی مالک نزدیک به ده درصد از شرکتی است که تمام آن کوکاکولا را تولید می کند.

علاوه بر این، بافت حتی ادعا می کند (و شایعه شده که درست است) که حداقل بیست و پنج درصد از کالری روزانه خود را تنها از محصولات کوکاکولا دریافت می کند. در واقع، گفته می شود که بوفه روزانه پنج قوطی کوکاکولا می نوشد. افراد زیادی هستند که این مقدار کوکاکولا می نوشند، اما ما نمی توانیم ثابت کنیم که او یکی از آنهاست یا خیر.

18. حامیان المپیک

برندهای زیادی حضور جهانی مورد نیاز برای حمایت از دو مورد از بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان یا توانایی انجام این کار را ندارند، اما کوکاکولا نود سال است که این کار را انجام می دهد. شرکت کوکاکولا از زمان آمستردام در سال 1928 حامیان رسمی المپیک بوده است و کار خود را با فروش محصولات خود در خارج از مکان ها در کیوسک ها آغاز کرد. این شروع یک حمایت مالی بود که دهه ها به طول انجامید.

البته این موضوع هر از چند گاهی به بحث و جدل منجر شده است. با این حال، اخیراً نگرانی های رژیم غذایی نوشابه ها مورد سوال قرار نگرفت، بلکه موضع آنها در مورد قوانین و حقوق دگرباشان جنسی بود. با این حال، حتی با وجود بحث و جدل، کوکاکولا حامی المپیک باقی می ماند و این شرکت حامی دیرینه مسابقات مشعل المپیک است که همیشه مقدمه آغاز المپیک است. همه چیز درباره بازی های المپیک را اینجا بخوانید.

19. آیا کوکا رشوه پرداخت می کند؟

صحت دارد یا نه، ادعا شده است که غول نوشابه به آکادمی دندانپزشکی کودکان آمریکا (AAPD) پول داده است تا بگوید نوشابه همنام آنها برای دندان های کودکان یا هر کس دیگری در این مورد مضر نیست. درست است که این شرکت در سال 2003 یک میلیون دلار به AAPD “اهدا” کرد، اما شاید آنها فقط می خواستند به مراقبت از دندان های کودکان کمک کنند؟


حتما بخوانید : آموزش کامل بازی پرطرفدار اسنوکر


با این حال، این در واقع منجر به لغو سال ها و سال ها مشاوره و شواهد واقعی شد. در هر صورت، فکر می‌ کنم اکثر مردم می‌دانند کدام محصولات برای دندان‌ هایشان بهتر یا بدتر است. علاوه بر این، آنها به دلیلی خمیر دندان و مسواک درست می کنند.

20. بطری خاص

همه چیز درباره کوکا کولا

اگر تا به حال فکر کرده اید که چگونه آن ها بطری منحنی کلاسیک را که امروزه بسیار قابل تشخیص است، پیدا کردند، به این دلیل بود که شرکت کوکاکولا می خواست مردم بتوانند نوشابه خود را حتی در تاریکی از دیگران تشخیص دهند!

آنها همچنین یک بطری می خواستند که به اندازه کافی متمایز باشد تا مردم بتوانند “چیز واقعی” را از مقلدان تشخیص دهند. از این گذشته، هیچ چیز مانند کوکای سرد واقعی وجود ندارد.

همانطور که قول داده بودیم، در این مطلب رازهایی درباره کوکاکولا را مرور کردیم که مطمئنا نمی دانستید.

قطعا همچنان رازهایی درباره کوکاکولا وجود دارد که ما در این مطلب نیاوردیم، پس اگر حقیقتی از این شرکت می دانید که بین رازهایی درباره کوکاکولا گفتیم مشاهده نکردید، حتما آن را در بخش دیدگاه ها بنویسید.

چه کسی کودک درون ندارد! بهترین لحظات امروز رو با مرور بهترین کارتون های نوستالژی تجربه کنید.

حتما در بخش زیر نظر بدید و همچنین هر سوال یا ابهامی درباره رازهایی درباره کوکاکولا داشتید، در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا اگر سوال مناسبی برای این مقاله بود، سوال شما را با نام و مشخصات خودتون وارد محتوا کنیم!!!!!

مقالات مربوط
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.