20 تا از دانستنی های عجیب و غریب دنیا

آخرین به روزرسانی 19 مهر 1400 زمان مطالعه 4 دقیقه / 335 بازدید
دانستنی های عجیب ولی واقعی

کسی پیدا نمی شود که بگوید از خواندن دانستنی های عجیب ولی واقعی لذت نمیبرد و شگفت زده نمی شود! در این مقاله قصد داریم 20 تا از دانستنی های عجیب ولی واقعی در دنیای پر از شگفتی را که قطعا برای شما جالب و جذاب است را بیان کنیم تا هم اطلاعات عمومی شما افزایش یابد و هم دانستنی های جالب جدید جهان را یاد بگیرید، پس با نیمکده همراه بمانید.

دانستنی های عجیب ولی واقعی – لیست 20 تایی

1. تا اوایل قرن 19، استرالیا بیشتر با نام “هلند جدید” شناخته میشد!

2. یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که نوشیدن بیشتر قهوه ممکن است خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا را کاهش دهد! اگر دوست داشته باشید، میتوانید حقایق جالب در مورد قهوه را در این مطلب نیمکده مطالعه کنید.

3. یک مطالعه روانشناسی در سال 2018 نشان داد که میلیونرهایی که ثروت خود را به دست آورده اند، نسبت به کسانی که آن را به ارث برده اند، نسبتاً شادتر هستند!

4. مک دونالد هر سال حدود 2 میلیارد تخم مرغ فقط برای رستوران های آمریکایی خود خریداری می کند!

دانستنی های جالب جدید

5. یک مطالعه بزرگ نشان می دهد افرادی که شکلات تلخ می خورند، کمتر دچار افسردگی می شوند!

6. حدود 20 درصد از بنیانگذاران فناوری جهان مهاجر هستند، اگرچه مهاجران تنها حدود 4 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند!


جذاب ترین مطلب نیمکده؛ مشهورترین قاتلان تاریخ


7. یک مطالعه نشان میدهد افرادی که فکر می کنند نظرات آنها برتر از دیگران است، ممکن است بیشترین تمایل را داشته باشند تا دانش مربوطه را بیش از حد ارزیابی کنند و از شانس یادگیری بیشتر چشم پوشی کنند!

8. وقتی استیو جابز در بستر مرگ بود، پنج ماسک مختلف اکسیژن درخواست کرد تا بتواند ماسکی را با بهترین طراحی انتخاب کند! اگر بخواهید همه چیز درباره شرکت اپل را دریابید، این مطلب بی نظیر است.

9. در سال 1916 اصلاحیه ای در قانون اساسی ایالات متحده ارائه شد که همه اقدامات جنگی را به رأی گیری ملی میرساند. هر کسی که “بله” رأی داد، باید به عنوان داوطلب برای خدمت در ارتش ثبت نام میکرد!

10. بزرگترین انبار آمازون به اندازه 17 زمین فوتبال آمریکایی است!

11. 770،000 نفر که در انگلستان زندگی می کنند، نمی توانند به خوبی انگلیسی صحبت کنند!

12. در اواخر قرون وسطی، کتابها آنقدر ارزشمند بودند که کتابخانه ها آنها را به قفسه کتاب زنجیر می کردند. این امر تا قرن 18 به طور گسترده ای انجام میشد!

دانستنی های جالب دنیا

13. اولین زنی که دور دنیا دوچرخه سواری کرد، چند روز قبل از حرکت، دوچرخه سواری را یاد گرفته بود!

14. 37 درصد از انگلیسی ها معتقدند مشاغل آنها بی معنی است و هیچ کمکی به جهان نمی کند!

15. ادکلن در ابتدا به عنوان محافظ در برابر طاعون تولید شد، چرا که اعتقاد بر این بود هوای بد بو باعث شیوع این بیماری میشود!


جذاب ترین مطلب نیمکده؛ عجیب ترین مراسم تدفین در دنیا


16. یک مطالعه با استفاده از اسکن MRI نشان داد که مغز افرادی که به صورت مداوم ورزش می کنند، 10 سال جوانتر از کسانی است که ورزش نمی کنند!

17. در دوران جنگ سرد، رئیس جمهور؛ رونالد ریگان و میخائیل گورباچف، نخست وزیر اتحاد جماهیر شوروی توافق کردند که در صورت حمله بیگانگان به جهان، اختلافات خود را کنار بگذارند!

18. بسیاری از آمریکایی ها می توانند در کمتر از 1 ساعت اسلحه بخرند، در حالی که در سایر کشورها، این روند ماه ها زمان می برد!

19. یک پرتقال کامل روی آب شناور میشود، اما یک پرتقال پوست کنده فرو می رود!

20. در آفریقای جنوبی، سفیدپوستان 72 درصد از زمین های کشاورزی این کشور را در اختیار دارند، با وجود اینکه 8 درصد جمعیت را تشکیل می دهند!

همچنین اگر دوست دارید عجایب هفتگانه جدید جهان رو هم مطالعه کنید، همین الان از این لینک استفاده کنید.

حتما در بخش زیر نظر بدید و همچنین هر سوال یا ابهامی در خصوص دانستنی های عجیب ولی واقعی داشتید، در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا اگر سوال مناسبی برای این مقاله بود، سوال شما را با نام و مشخصات خودتون وارد محتوا کنیم!!!!!

مقالات مربوط
ارسال دیدگاه

3 thoughts on “20 تا از دانستنی های عجیب و غریب دنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.