بهترین مکان های تفریحی اصفهان

آخرین به روزرسانی 27 بهمن 1400 زمان مطالعه 8 دقیقه / 163 بازدید
بهترین مکان های تفریحی اصفهان

دوست دارید از بهترین مکان های تفریحی اصفهان دیدن کنید ولی نمیدانید بهترین جا های دیدنی اصفهان کجاست؟ اگر دوست دارید بدانید جاذبه های گردشگری اصفهان کجاست و کدام اماکن تاریخی و گردشگری استان اصفهان ارزش دیدن را دارد، در این مطلب نیمکده تصمیم گرفتیم 9 مورد از بهترین مکان های تفریحی اصفهان را با عکس به شما معرفی کنیم، چراکه شهر اصفهان یکی از زیباترین شهرهای ایران و حتی خاورمیانه است و جاذبه های گردشگری اصفهان قطعا ارزش صرف وقت و حتی سفر کردن را دارد؛

بهترین مکان های تفریحی اصفهان

در مطلب قبلی بهترین جاهای دیدنی در تهران را معرفی کردیم و در این مطلب قصد داریم امکانات تفریحی و گردشگری اصفهان را به شما معرفی کنیم، چرا که بهترین مکان های گردشگری هر شهری می توانند نمایانگر تاریخ، مذهب، فرهنگ و زیبایی های طبیعی آن شهر باشند. اصفهان از جمله شهرهای زیبای ایران محسوب می شود که جاذبه های گردشگری فراوانی دارد. بدین ترتیب لقب نصف جهان بسیار برازنده این شهر زیبا و دیدنی می باشد.


مطلب مرتبط : بهترین مکان های گردشگری شیراز


به همین خاطر تصمیم گرفتیم به معرفی جاذبه های گردشگری شهر اصفهان بپردازیم. پس اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که قصد سفر به اصفهان را دارید و یا علاقه دارید در مورد جاذبه های گردشگری شهرستان اصفهان بیشتر بدانید، با ما همراه شوید تا در ادامه با 9 تا از بهترین مکان های گردشگری اصفهان آشنا شویم.

1) میدان نقش جهان

معرفی جاذبه های گردشگری شهر اصفهان

این میدان تاریخی یکی از بزرگترین میدان های دنیا محسوب می شود که قدمت آن به دوره صفویه و سلطنت شاه عباس صفوی بر می گردد!

جالب است بدانید که در این میدان حجره های مختلفی نیز وجود دارد که ضمن بازدید از این میدان باشکوه و تاریخی، می توانید از این حجره ها هم دیدن کنید.

بدین ترتیب می توانید با صنایع دستی اصفهان هم که در این حجره ها عرضه می شوند، آشنا شوید و در صورت تمایل خرید کنید ولی از همین الآن بدانید که میدان نقش جهان بدون شک یکی از بهترین مکان های دیدنی اصفهان است.

2) عمارت عالی قاپو

جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی

یکی دیگر از بهترین مکان های تفریحی اصفهان بدون شک عمارت عالی قاپو و سردر ورودی دیدنی آن است که به دستور شاه عباس اول صفوی بنا شد تا نمایانگر بزرگی و قدرت حکومت او باشد.

این عمارت که در واقع به عنوان ورودی اصلی شهر به دیگر عمارت های با اهمیت اصفهان محسوب می شده است، معماری جالبی دارد و دارای ستون هایی چوبی می باشد.

این عمارت یکی از جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی است و از جاذبه های گردشگری اصفهان در شب نیز می باشد.

3) مسجد امام اصفهان

جاهای دیدنی اصفهان در ایام کرونا

این مسجد تاریخی که در ضلع جنوبی میدان نقش جهان قرار دارد یکی از جاهای دیدنی اصفهان در ایام کرونا به حساب می آید.

مسجد امام که قدمت آن به دوران سلطنت شاه عباس صفوی برمی گردد به فرمان شاه عباس اول بنا شد.


حتما بخوانید : کارهایی که در استانبول باید انجام داد


این مسجد علاوه بر این که در زمان خود با اهمیت ترین مسجد شهر محسوب می شده است، دارای کاشی کاری ها و حجاری های زیبایی است که به زیبایی و شکوه آن می افزایند.

بدین ترتیب مگر می شود به اصفهان سفر کرد و از اماکن گردشگری استان اصفهان دیدن کرد ولی مسجد امام نرفت!؟

4) حمام شیخ بهائی

اماکن گردشگری تفریحی در اصفهان

این حمام یکی از اماکن گردشگری تفریحی در اصفهان می باشد که حالتی رمزآلود و اسرارآمیز دارد.

قدمت این حمام که حاصل نبوغ دانشمند گرانقدر ایرانی یعنی شیخ بهائی است، به دوره صفویه بر میگردد.

حمام شیخ بهائی از جنبه ی معماری شبیه سایر حمام‌ ها عمومی قدیمی است اما نکته قابل توجهی که در مورد آن وجود دارد شیوه گرمایش متفاوت و خاص آن است.

در واقع این حمام به گونه ای بوده است که گرم شدن کل آب آن فقط به وسیله یک شعله صورت می گرفته است.

اما متاسفانه امروزه این شعله اسرارآمیز دیگر روشن نیست و خاموش شده است که عده ای دلیل آن را بی دقتی در زمان تحقیقات می پندارند.

5) پل خواجو

جاهای دیدنی اصفهان در عید

پل خواجو یکی از بهترین مکان های تفریحی اصفهان است که در شب جلوه ای خاص دارد و شنیدن صدای آب زاینده رود در این پل بسیار آرامش بخش است و نکته جالبتر این که پل خواجو یکی از جاهای دیدنی اصفهان در عید به حساب می آید و جلوه این پل در شب بسیار شگفت انگیز است.

این پل که قدمت آن به دوره صفویه بر میگردد، نقش مؤثری در تداوم حیات این شهر دارد.


جالبترین مطلب از نظر شما : نکات مهم برای سفر به دبی


در واقع پل خواجو به گونه ای ساخته شده است که در صورت بروز سیل می تواند مسیر آب را تغییر دهد تا ضمن جلوگیری از تخریب شهر، به ذخیره آب در سفره‌ های آب‌ زیرزمینی نیز کمک کند.

پل خواجو که دارای معماری ای چشم نواز و دیدنی است، دارای اقامتگاهی برای پادشاه نیز بوده است.

به علاوه این پل شگفتی های زیادی از جمله شمع پل خواجو و مجسمه های شیر سنگی دارد که بازدید از آن را جذاب تر می کنند و به همین دلایل است که یکی از بهترین جاذبه های گردشگری اصفهان محسوب می شود.

6) سی و سه پل

بهترین جاذبه های گردشگری اصفهان

کمتر کسی را می توان پیدا کرد که در ایران زندگی کند ولی اسم سی و سه پل را نشنیده باشد!

این پل تاریخی هم که در زمان شاه عباس صفوی اول بنا شده است از جمله بهترین مکان های گردشگری شهر اصفهان به شمار می رود.

بد نیست بدانید که معماری این پل توسط پسر محمدرضا اصفهانی که همان معمار مسجد شیخ لطف الله می باشد، صورت گرفته است.

به علاوه در قدیم جشن های بسیاری در این پل که به باور عده ای از مردم نام آن به الهه آب یعنی آناهیتا بر میگردد، برگزار می شده است.

امروزه این پل از نورپردازی های جذابی برخوردار است که زیبایی تماشای آن در شب را دو چندان می کند و به دلایلی که گفتیم، بین جاذبه هاي گردشگري اصفهان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

7) کاخ چهلستون

جاذبه هاي گردشگري اصفهان

کاخ چهلستون اصفهان که همانند موارد قبل در دوره صفویه بنا شده است، باغی با عظمت و مجلل است و یکی از اماکن تاریخی و گردشگری استان اصفهان به حساب می آید.

جالب است بدانید که این باغ به باغ های دیگر هم راه داشته و بدین ترتیب می توانست به میدان نقش جهان هم برسد.


پربازدیدترین مطلب : حقایق جالب درباره پاریس


علاوه بر این در این باغ، موزه ای از نقاشی های زیبا وجود دارد که هر نقاشی روایتگر یک رویداد تاریخی مربوط به زمان خود است.

همچنین این باغ معماری زیبا و طبیعی دلنشین دارد که در کنار سایر موارد ذکر شده این مکان را به یکی از بهترین مکان های تفریحی اصفهان تبدیل می کند.

8) منارجنبان

جاذبه های گردشگری شهر اصفهان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر اصفهان که بسیار شگفت آور است، منارجنبان می باشد.

این اثر تاریخی شامل چند قسمت است که با اهمیت ترین قسمت آن همان مناره ها هستند.

جالب است بدانید که منارجنبان به گونه ای طراحی شده است که اگر یکی از مناره های آن را تکان دهید، مناره های دیگر و قسمت هایی از بنا هم تکان می خورند.

در واقع بر اساس یک نظریه فیزیکی به علت ارتباطی که این مناره ها با یکدیگر دارند، این اتفاق روی می دهد.

9) بازار قیصریه

جاهای دیدنی اصفهان در کرونا

این بازار باشکوه و تاریخی در دو طبقه و در زمان صفویه ساخته شده است.

در واقع بازار قیصریه علاوه بر اینکه یکی از جاهای دیدنی اصفهان در کرونا محسوب می شود، محل مناسبی برای خرید صنایع دستی این شهر و سوغاتی نیز می باشد، پس در لیست اماکن تفریحی اصفهان جایگاه ویژه ای دارد.

به علاوه این بازار که از معماری خاص و زیبایی صفوی برخوردار است، در زمان خود باشکوه ترین و بزرگ ترین بازار شهر به شمار می رفته است.

همچنین بازار قیصریه، سردر بسیار دیدنی ای با کاشی کاری های جذاب دارد و همین موارد آن را به یکی از جاذبه های طبیعی شهر اصفهان تبدیل کرده است.


نتیجه گیری نهایی تیم نیمکده

همانطور که قول داده بودیم، در این مطلب با 9 مورد از بهترین مکان های تفریحی اصفهان و خصوصیات آن ها اشنا شدیم.

حال که جاذبه های گردشگری اصفهان با عکس مشاهده کردید، از نظر شما با توجه به لیست جاذبه های گردشگری شهر اصفهان که پیش تر مرور کردیم، بهترین جاذبه گردشگری اصفهان کجاست؟

امیدواریم این مطلب توانسته باشد دید خوبی درباره اماکن تفریحی استان اصفهان به شما برای سفر به استان اصفهان داده باشد. هر سوالی در مورد جاهای دیدنی اصفهان داشتید، در بخش دیدگاه ها بنویسید تا دوستان اصفهانی به شما پاسخ دهند؛

همچنین اگر دوست دارید زیباترین کشورهای دنیا برای مسافرت را نیز بشناسید، توصیه می کنم این مطلب را همین الان بخوانید.

حتما در بخش زیر نظر بدید و همچنین هر سوال یا ابهامی در مورد بهترین مکان های تفریحی اصفهان داشتید، در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا اگر سوال مناسبی برای این مقاله بود، سوال شما را با نام و مشخصات خودتون وارد محتوا کنیم!!!!!

مقالات مربوط
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.