بهترین روش برای گرفتن ویزای کانادا

آخرین به روزرسانی 24 شهریور 1401 زمان مطالعه 7 دقیقه / 49 بازدید
بهترین روش برای گرفتن ویزای کانادا

بهترین روش برای گرفتن ویزای کانادا چیست؟ اگر بخواهید به کشور کانادا که یکی از مهاجرپذیرترین و جذاب ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت است سفر کنیم و ویزای کانادا را دریافت نماییم، چندین روش پیش روی ماست ولی آیا می دانید بهترین روش برای گرفتن ویزای کانادا کدام است؟ در این مطلب قصد داریم در مورد دریافت ویزای کانادا و مهاجرت به کشور کانادا صحبت کنیم و مطمئنیم که در انتها از مطالعه این مطلب رضایت خواهید داشت، پس همراه ما باشید.

بهترین روش برای گرفتن ویزای کانادا

کانادا به دلایل زیادی، یکی از اصلی‌ ترین مقاصد مهاجرتی در سراسر جهان است. به عبارت دیگر دلایلی چون امنیت اقتصادی و اجتماعی، جامعه چندفرهنگی و مهاجرپذیر، وجود مراکز آموزشی و دانشگاهی برجسته و بسیاری عوامل دیگر، سبب شده‌ اند که خیلی‌ ها به دنبال پیدا کردن بهترین راه‌ های مهاجرت به کانادا باشند.


پربازدیدترین : زیباترین کشورهای دنیا برای مسافرت


اما در واقع هیچ نسخه واحدی به عنوان بهترین مسیر مهاجرت به کانادا برای همه افراد جامعه وجود ندارد. زیرا بهترین روش دریافت ویزا کانادا برای هر فرد، به موقعیت اقتصادی، شغلی و تحصیلی او بستگی دارد. به عنوان مثال برای یک فرد ممکن است دریافت ویزای تحصیلی، بهترین راه مهاجرت به کانادا باشد.

نحوه دریافت ویزای کانادا

این در حالی است که برای دیگری مهاجرت شغلی بهترین گزینه است. اما در هر صورت آشنایی با بهترین راه‌ های مهاجرت به کانادا، به شما کمک می‌کند تا مناسب‌ ترین گزینه را براساس شرایط خود انتخاب کنید. پس اگر دوست دارید بهترین روش برای گرفتن ویزای کانادا را کاملا رایگان یاد بگیرید، نیمکده شما را راهنمایی میکند.

ویزای توریستی کانادا

نحوه دریافت ویزای توریستی کانادا به دو صورت می باشد؛ یک بار ورود (سینگل اینتری) و چندبار ورود (مولتیپل اینتری).

مدت اعتبار ویزای یک بار ورود، محدود است و فرد تنها یک بار می‌ تواند با این ویزا وارد خاک کانادا شود. اعتبار ویزای چندبار ورود بسته به پاسپورت فرد، حداکثر 5 سال است.


حتما بخوانید : زیباترین آتش بازی دنیا


در این 5 سال فرد می‌ تواند چندین مرتبه به خاک کانادا رفت و آمد کند، اما باید هر بار به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشد.

ویزای کاری کانادا

نحوه دریافت ویزای کار کانادا

دریافت ویزای کاری، یکی از بهترین روش ها برای گرفتن ویزای کانادا به حساب می آید. روش‌ های مختلف زیر هر کدام به نوعی، زمینه را برای دریافت ویزای کاری هموار می‌ کنند:

 • اکسپرس اینتری : سیستم اکسپرس اینتری یک سیستم امتیازبندی است؛ مواردی مانند مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه شغلی، سابقه تحصیل یا اقامت کوتاه مدت در کانادا و … در این سیستم امتیاز دارند. در اینجا حداقل امتیاز برای دریافت ویزا اکسپرس اینتری، 450 امتیاز است. در این روش نقش مدرک زبان بسیار پررنگ است و فرد باید حداقل نمره آیلتس 6 داشته باشد. در ضمن فرد در این روش می‌تواند برای دریافت اقامت دائم کانادا نیز اقدام کند.
 • نیروی کار ماهر فدرال : این روش که به اسکیل ورکر نیز معروف است، یکی از بهترین راه‌ های مهاجرت به کانادا است. در این روش امتیازبندی دو مرحله‌ ای نیز، معیارهایی مانند سن، مدرک تحصیلی، سابقه شغلی، مدرک زبان و غیره هر کدام امتیاز جداگانه‌ ای دارند. این روش نیز به اقامت دائم کانادا می‌ انجامد.
 • اسکل تریدز فدرال : این روش دریافت ویزا کانادا نیز زیرمجموعه برنامه اکسپرس اینتری است، اما بیشتر مختص کسانی است که در حوزه‌ های تجاری و بازرگانی فعالیت می‌ کنند.
 • جاب آفر : یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا، دریافت ویزای جاب آفر است. در این روش شما باید پیشنهاد کاری از یک کارفرمای معتبر کانادایی داشته باشید. در اینجا نیز مدرک زبان و سابقه کاری و تحصیلی اهمیت زیادی دارند. در این روش بعدها می‌ توان از طرطق دریافت ویزای اکسپرس اینتری، اقامت دائم کانادا را دریافت کرد.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا در زمره ویزاهای کوتاه مدت قرار می‌ گیرد. روش تحصیلی به دلایل زیادی، از نظر برخی بهترین روش برای گرفتن ویزای کانادا می باشد، چرا که علاوه بر اینکه فرد در مدت تحصیل در کانادا امکان کار دارد، بعد از فارغ‌ التحصیلی نیز می‌ تواند با امتیاز بالا در سیستم اکسپرس اینتری شرکت کند و شانس خود را برای دریافت اقامت دائم کانادا افزایش دهد.


پیشنهاد مطالعه : همه چیز در مورد سال نو چینی


دریافت ویزا کانادا در روش تحصیلی، منوط به دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ های این کشور است. در اینجا علاوه بر سوابق تحصیلی قوی، ارائه مدرک زبان با نمره متناسب با مقطع تحصیلی، نیز شانس فرد را افزایش می‌دهد. البته فرد باید ثابت کند که تمکن مالی پرداخت هزینه دانشگاه و هزینه زندگی را در مدت تحصیل در این کشور دارد.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

روش‌ های مختلفی در زیرمجموعه ویزای سرمایه‌ گذاری کانادا قرار می‌ گیرند که عبارتند از :

 • ثبت شرکت : این روش مهاجرت به کانادا برای کسانی مناسب است که در ایران کسب و کاری دارند و قصد توسعه آن را دارند. به عنوان مثال فرد می‌ تواند با تاسیس شعبه‌ ای از شرکت خود در کانادا این ویزا را دریافت کند. اما این ویزا به اقامت دائم منجر نمی‌ شود!
 • راه‌ اندازی استارتاپ : دریافت ویزا کانادا در این روش منوط به ارائه یک ایده ناب به همراه بیزینس پلن معتبر است. در این روش 5 نفر همزمان می‌ توانند با ارائه بیزینس پلن معتبر، ویزای کانادا را دریافت کنند.
 • کارآفرینی : یکی از بهترین راهکارها برای مهاجرت به کانادا، کارآفرینی است. در این روش معیارهای مختلفی چون سابقه تحصیلی و حرفه‌ ای فرد، سن، مدرک زبان و غیره تاثیرگذار هستند. حداقل سرمایه لازم در این روش دریافت ویزا کانادا 50 هزار دلار است.
 • خوداشتغالی : مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی یکی از راه‌ های دریافت اقامت دائم کانادا می باشد. این روش نیز سیستم امتیازبندی خاص خود را دارد و به ویزای هنرمندان و ورزشکاران کانادا معروف است.
 • خرید بیزینس : در این روش مهاجرت به کانادا، فرد باید یک بیزینس موفق و در حال کار در کانادا را خریداری کند. اما باید حوزه کاری بیزینس مربوطه با سوابق شغلی او مرتبط باشد. این روش نیز در صورت دارا بودن شرایط، به اقامت دائم این کشور می‌ انجامد.

دریافت ویزا از طریق برنامه‌ های استانی

این روش مهاجرت به کانادا مختص استان‌ هاست که هر کدام بسته به نیاز خود به نیروی کار ماهر، برنامه‌ های مستقلی دارند. برخی از این برنامه‌ ها عبارتند از:

 • برنامه مهاجرت روستایی و استان‌ های شمالی کانادا RNIP
 • برنامه مهاجرتی پایلوت آتلانتیک
 • برنامه های استان کبک

بهترین کارتون های نوستالژی را اینجا مرور کنید تا از تجدید خاطره ها لذت ببرید؛

روش‌ های دیگر مهاجرت به کانادا

علاوه بر اینها، روش‌ های دیگری نیز برای مهاجرت به کانادا وجود دارند که به اختصار عبارتند از:

 • ویزای ازدواج
 • ویزای هنرمندان
 • ویزای ورزشکاران
 • ویزای تولد فرزند
 • ویزای اسپانسرشیب

نتیجه گیری نهایی تیم نیمکده

همان طور که مشاهده کردید، راه‌ های مختلفی برای دریافت ویزا کانادا وجود دارد که می‌ توانید با توجه به شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کنید. در اکثر موارد، داشتن مدرک زبان، جزو شروط اصلی مهاجرت به کانادا است. تمکن مالی نیز در بسیاری از روش‌ ها، برای دریافت ویزا کانادا الزامی است.

یکی از بهترین راه‌ های مهاجرت به کانادا برای نیروی کار ماهر، ویزای اکسپرس اینتری است. در این روش علاوه بر امکان دریافت اقامت دائم کانادا، امکان دریافت اقامت برای اعضای خانواده فرد نیز وجود دارد.

همانطور که قول داده بودیم، چگونگی اخذ ویزای کانادا را به زبان ساده برای شما توضیح دادیم.

همچنین اگر دوست دارید همه چیز درباره استارباکس را بخوانید، همین الان این مقاله را مطالعه کنید.

بهترین روش برای گرفتن ویزای کانادا از نظر شما کدام است؟

حتما در بخش زیر نظر بدید و همچنین هر سوال یا ابهامی در مورد بهترین روش برای گرفتن ویزای کانادا داشتید، در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا اگر سوال مناسبی برای این مقاله بود، سوال شما را با نام و مشخصات خودتون وارد محتوا کنیم؛

مقالات مربوط
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.