بهترین جاهای دیدنی در تهران

آخرین به روزرسانی 12 بهمن 1400 زمان مطالعه 5 دقیقه / 195 بازدید
بهترین جاهای دیدنی در تهران

تا به حال شده است که به دنبال بهترین جاهای دیدنی در تهران باشید ولی ندانید که از کجا باید شروع کنید و کدام جاذبه های طبیعی تهران برای بازدید جذاب تر هستند؟ از آن جایی که بهترین جاهای دیدنی در تهران کم نیستند و پایتخت ایران پر از جاذبه های تفریحی و گردشگری جذاب است، در این مطلب نیمکده تصمیم گرفتیم تا 8 مورد از بهترین جاهای دیدنی در تهران را به همراه عکس به شما معرفی کنیم تا دید خوبی نسبت به بهترین جا های دیدنی تهران پیدا کنید، پس با نیمکده همراه باشید؛

بهترین جاهای دیدنی در تهران

بهترین مکان های گردشگری هر شهری به نوعی نشان دهنده جذابیت ها و زیبایی های آن شهر است. تهران از جمله شهرهای بزرگی است که ممکن است برخی با شنیدن نام آن فقط به یاد شلوغی و ترافیک و … بیفتند. اما باید بگوییم اینگونه نیست و این شهر نه تنها دارای جاذبه های دیدنی و زیبایی است بلکه دربردارنده تاریخ معاصر نیز می باشد.


حتما بخوانید : بهترین مکان های گردشگری شیراز


اگر شما هم جزو افرادی هستید که هنوز در مورد بهترین مکان های تفریحی تهران اطلاعی ندارید، با نیمکده همراه شوید تا در ادامه با 8 مورد از بهترین مکان های دیدنی تهران آشنا شویم.

1) موزه ایران باستان

بهترین مکان های تفریحی تهران

موزه ایران باستان که به نام موزه ملی ایران نیز شناخته می شود، با اهمیت ترین و بزرگ ترین موزه ایران است. این موزه دارای دو ساختمان است و دربردارنده گنجینه هایی از عهد ایران باستان و ایران بعد از اسلام می باشد و قطعا یکی از بهترین مکان های توریستی تهران می باشد.

ساختمان این موزه که قدمت آن به 80 سال پیش برمی گردد، توسط آندره گدار ساخته شده است. وی که شخصی فرانسوی بوده است، در ساخت این بنا از ایوان تیسفون و معماری ساسانی الهام گرفته است.

بدین ترتیب این موزه علاوه بر اینکه دربردارنده آثار ارزنده ای از عهد کهن حتی با قدمتی در حدود یک میلیون سال پیش است، به تنهایی یکی از جاذبه های تفریحی تهران می باشد.

2) خانه موزه مقدم

جاذبه های تفریحی تهران

این خانه که قدمت آن به دوران قاجار برمی گردد، خانه ای باشکوه و تاریخی متعلق به یکی از درباریان قاجار به نام محمدتقی خان احتساب‌ الملک بوده است. در واقع این خانه با تلاش فرزندان او به موزه مقدم تبدیل گشت.

این خانه مجلل و زیبا دارای اتاق های  متفاوتی است. در هریک از این اتاق ها مجموعه های ارزنده ای نظیر مجموعه مهر، قلیان و ظروف سفالی در معرض دید قرار گرفته است.


به زبان ساده یاد بگیرید : چک لیست وسایل ضروری سفر


یکی از اتاق های دیدنی این خانه که به نام اتاق صدف شناخته می شود، می تواند با ظاهر منحصر به فرد خود، حس بودن در کنار دریا را در بیننده القا کند و احساس خوبی به او بدهد.

بدین ترتیب این خانه ی زیبا و قدیمی با معماری قاجاری خود می تواند یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران در تابستان محسوب شود.

3) بازار بزرگ تهران

بهترین جاهای دیدنی تهران در تابستان

این بازار که قدمت آن به دوران قاجار برمی گردد، هنوز هم شور و هیجان زندگی را به زیبایی به تصویر می کشد. این بازار دربردارنده حجره ها، مغازه ها، سرا ها و تیمچه‌های مختلفی است که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

این بازار دارای دالان های باریک و طویلی است که قدم زدن در آن ها حس و حالی ناب و قدیمی را در شما به وجود می آورد. علاوه بر این می توانید در صورت تمایل در این بازار بزرگ به خریداری کالای موردنیازتان نیز بپردازید.

بدین ترتیب بازار تهران با این همه زیبایی و دارابودن مساجد، غذاخوری ها و مغازه ها می تواند یکی از جاذبه هاي گردشگري تهران به شمار رود. همچنین اگر دوست دارید زیباترین کشورهای دنیا برای مسافرت را بشناسید، حتما همین الان این مطلب را بخوانید.

4) سردر باغ ملی

جاذبه هاي گردشگري تهران

سردر باغ ملی یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران است که قدمت آن به دوران فتحعلی ‌شاه قاجار برمی گردد؛ با ترکیبی از معماری اسلامی، اروپایی و باستانی ساخته شده است.

سردر باغ ملی که یکی از دروازه های تهران محسوب می شده است تا پیش از ساخت برج آزادی با اهمیت ترین نماد تهران بوده است.

بدین ترتیب این بنا با ستون ها، کاشی کاری ها، خطاطی ها و درهای دیدنی اش می تواند یکی از بهترین جاهای دیدنی در تهران محسوب شود.

5) برج آزادی

بهترین جاهای دیدنی تهران از نظر مردم

یکی از بهترین مکان های تفریحی تهران در شب قطعا برج آزادی است که حقیقتا مهم ترین سمبل شهر تهران نیز به شمار می رود و در یکی از ورودی های شهر قرار دارد. این برج در مقابل چشم افرادی که به شهر وارد می شوند، قد برافراشته است و همین موضوع جذابیت های آن را دوچندان می کند.


پربازدیدترین : کارهایی که در استانبول باید انجام داد


این برج که به نام شهیاد نیز شناخته می شود، در زمان پهلوی دوم توسط یکی از معماران بزرگ ایرانی به نام حسین امانت طراحی شده است.

برج آزادی علاوه بر اقتدار و زیبایی ظاهری دارای مکان هایی نظیر کتابخانه، موزه و گالری است که از چهار طبقه برج قابل دسترسی هستند و همین موارد آنرا به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران از نظر مردم مطرح کرده است.

6) موزه آبگینه و سفالینه

بهترین جا های دیدنی تهران

در واقع این موزه در ابتدا خانه ای متعلق به احمد قوام بوده است که بعد ها به موزه تبدیل شده است. در حقیقت این خانه تاریخی و قدیمی توسط معماران سرشناس ایران و دنیا ترمیم شده و امروز تحت عنوان موزه آبگینه و سفالینه شناخته می شود.

از قسمت های دیدنی موزه آبگینه و سفالینه می توان به ویترین های مختلف آن اشاره کرد که در دوران پهلوی دوم توسط یک معمار مشهور اتریشی به نام هانس هولاین طراحی شده اند.

در واقع وی در طراحی این ویترین ها از مصادیق تاریخی الهام گرفته است. در این موزه سفالینه هایی در معرض دید عموم قرار دارند که قدمت برخی از آن ها به حدود 6 هزار سال قبل برمی گردد و بسیار جذاب و تماشایی هستند.

اگر اهل هنر هستید و یا از تماشای سفال‌های گلی و لعاب های رنگی و شیشه‌ های زیبا لذت می برید، این موزه می تواند یکی از بهترین جاهای دیدنی در تهران برای شما باشد.

7) مدرسه دارالفنون

بهترين جاهاي ديدني تهران

کمتر کسی است که ایرانی باشد و اسم مدرسه دارالفنون را نشنیده باشد. این مدرسه که به دستور امیرکبیر ساخته شد، اصول آموزشی تازه ای را در ایران برقرار نمود و می توان گفت یکی از بهترین مکان های گردشگری تهران محسوب می شود که تاریخی را در دل خود جای داده است.


مطلب مرتبط : کارهایی که در دبی باید انجام داد


این مدرسه تاریخی دارای دو حیاط، اتاق ها و حجره های مختلفی است که بازدید از این مدرسه را لذت بخش و جذاب می کنند و همین موارد است که آن را در لیست بهترين جاهاي ديدني تهران قرار داده است.

8) عمارت عین الدوله

بهترین جاذبه های گردشگری تهران

این عمارت و باغ مربوط به آن، متعلق به وزیر مظفرالدین شاه به نام عین الدوله بوده است. عمارت عین الدوله در واقع دربردارنده وقایع تاریخی نظیر سرکوب مشروطه‌ خواهان است و نمایانگر تاریخ ایران از دوران قاجار تا امروز است.

جالب است بدانید عکسی که چرچیل، روزولت و استالین در زمان جنگ جهانی دوم در کنفرانس تهران گرفتند، در ایوان همین عمارت تاریخی گرفته شده است.

بدین ترتیب عمارت عین الدوله که نگارخانه برگ را هم در مجموعه خود جای داده است، یکی از بهترین جاذبه های گردشگری تهران محسوب می شود.


نتیجه گیری نهایی تیم نیمکده

همانطور که قول داده بودیم، در این مطلب با 8 تا از بهترین جاهای دیدنی در تهران آشنا شدیم و امیدواریم که تونسته باشیم شما رو با جاذبه های گردشگری تهران بیشتر آشنا کنیم.

حال که بهترین مکان های تفریحی شهر تهران را میشناسید، فکر می کنید بهترین مکان تفریحی تهران برای شما کدام است؟

پیش از هر چیزی برای سفر باید قوانین سفر گروهی را بلد باشید، به همین خاطر توصیه می کنم همین الان این مطلب مختصر را بخوانید.

حتما در بخش زیر نظر بدید و همچنین هر سوال یا ابهامی در مورد بهترین جاهای دیدنی در تهران داشتید، در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا اگر سوال مناسبی برای این مقاله بود، سوال شما را با نام و مشخصات خودتون وارد محتوا کنیم؛

مقالات مربوط
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.