بهترین تمرین های هوازی

آخرین به روزرسانی 28 دی 1400 زمان مطالعه 7 دقیقه / 207 بازدید
بهترین تمرین های هوازی

ورزش های هوازی کدام ورزشها هستند و بهترین تمرین های هوازی در خانه و باشگاه برای تناسب اندام و افزایش نفس کدامند؟ در این مطلب نیمکده که در حوزه سلامت تهیه شده است، قصد داریم در ابتدا به این بپردازیم که ورزش های هوازی چیست و تفاوت تمرین های هوازی و غیر هوازی به چه صورت است. همچنین 7 مورد از بهترین تمرین های هوازی را خدمت شما معرفی کنیم و روش صحیح انجام آن را به شما توضیح دهیم.

بهترین تمرین های هوازی

تمرینات هوازی به تمریناتی گفته می شود که باعث افزایش فعالیت قلبی شما می شود از بهترین ورزش ها برای لاغری ورزش های هوازی است که می توان به عنوان مثال از پیاده روی سریع، دویدن، دوچرخه و شنا و تمرین ایروبیک اشاره کرد.


پیشنهاد مطالعه : حرکات ورزشی برای تناسب اندام در خانه


تمرین ایروبیک نیز ورزش هوازی است که با افزایش ضربان قلب باعث اکسیژن رسانی به همه ارگان های بدن شده و سلامت قلب و ریه را تضمین می کند.

تفاوت تمرین های هوازی و غیر هوازی

در تمریناتی که هوازی نیستند مثل کار با وزنه، شما حرکاتی که انجام می دهید، به خاطر چربی سوزی و عضله سازی است و در مدت کوتاه اتفاق می افتد، ولی در ورزش های هوازی شما زمان زیادی را برای تمرین کردن اختصاص می دهید.

1) تمرین هوازی طناب زدن

بهترین ورزش های هوازی در خانه

یکی از بهترین ورزش های هوازی در خانه قطعا طناب زدن است؛ وسایل موردنیاز برای تمرین هوازی با طناب یکی کفش ورزشی و دیگری طناب می باشد. تمرینات هوازی با طناب به هماهنگی اعضای بدن کمک می کند و مدت زمان تمرین 15 الی 25 دقیقه و 3 الی 5 بار در هفته است. در مرحله اول همینطور که طناب می زنید قدم بزنید و راه بروید و به مدت 15 ثانیه این حرکت را انجام دهید.

در مرحله دوم به سمت عقب گام بردارید بزنید و طناب بزنید واین حرکت نیز به مدت 15 ثانیه ادامه دهید و در مرحله سوم درجا طناب بزنید و به جلو یا عقب حرکت نکنید و ۱۸ بار این سه مرحله را تکرار کنید. اگر حرفه ای هستید می توانید ۳۰ ثانیه یا حتی بیشتر، ۶۰ ثانیه انجام بدهید.

2) تمرین های هوازی مقاومتی

بهترین ورزش های هوازی برای چربی سوزی

برای این تمرین نیازمند کفش ورزشی و صندلی یا نیمکت هستید و این تمرینات برای افزایش سلامت قلب مفید است و باعث افزایش قدرت بدن می شود.هنگام انجام این تمرینات سعی کنید ضربان قلب خودرا در حالت متعادل نگه دارید و این تمرینات رابه مدت 3 الی 5 بار در هفته و هربار 15 الی 25 دقیقه انجام دهید.


حتما بخوانید : مواد غذایی کاهش دهنده وزن


حرکات اسکوات، لانژ، شنا، دیب و چرخش بالاتنه همگی جزو بهترین ورزش های هوازی برای چربی سوزی هستند که برای بالا بردن ضربان قلب به کار می رود و برای هر تمرین، مدت 1 دقیقه کافی است و بعد از آن به مدت 1 دقیقه پیاده روی نیاز است و تا سه بار این مجموعه تمرینات را انجام دهید و ۵ دقیقه می توانید به خود استراحت دهید و در انتها برای سرد کردن، حرکات کششی انجام بدهید.

3) تمرین هوازی با دویدن

بهترین ورزش های هوازی

برای دویدن نیازمند کفش ورزشی هستید؛ ورزش دو نیز یکی از بهترین ورزش های هوازی است که به شدت برای لاغری و تناسب مناسب است که به سلامت قالب شما نیز کمک می کند و باید این تمرین را 2 الی 3 بار در هفته به مدت 20 الی 30 دقیقه انجام دهید بعد از دو سعی کنید بدن خود را با حرکات کششی سرد کنید.

4) ورزش هوازی پیاده روی

برای پیاده روی، نیازمند یه کفش ورزشی می باشید. پیاده روی قطعا یکی از بهترین ورزش های هوازی برای لاغری است و ریسک ابتلا به بیماری های قبلی را کاهش می دهد از ابتلا به دیابت، چاقی فشار خون بالا و افسردگی را کاهش می دهد. بهتر است رای پیاده روی 150 دقیق در هفته یا اینکه 5 جلسه 30 دقیقه ای در هفته پیاده روی کنید.

5) بهترین تمرین های هوازی در باشگاه

از بهترین تمرین های ورزشی هوازی

از بهترین تمرین های ورزشی هوازی می توان به کیک بکس اشاره کرد که یه ورزش رزمی فوق العاده برای افزایش قدرت و استقامت است که به سلامت روان شما از طریق کاهش استرس کمک می کند و سعید کنید در طول کلاس ها آب حتما بنوشید و اگر احساس کردید سرگیجه دارید، بهتر است کمی استراحت کنید.

مدت زمان ۱ تا ۳ جلسه و هر جلسه 30 دقیقه کافی می باشد. این ورزش تلفیقی از هنرهای رزمی و بوکس و ایروبیک است ابتدا بدن خودرا گرم می کنید سپس تمرین را شروع می کنید درانتها هم با حرکات کششی بدن خود را سرد می کنید.


فقط مثبت اندیش ها بخوانند : سبک زندگی شاد و سالم


رقص زومبا که یکی دیگر از ورزش های هوازی است برای انجام آن نیازمند یک کفش ورزشی هستید و زومبا از جله ورزش هایی است که مفید برای سلامت قلب و کاهش استرس می باشد و همیشه درحیت تمرین آب بنوشید و اگر احساس ضعف و سرگیجه کردید کمی استراحت کنید.

همچنین اگر درناحیه مچ با دچار آسیب دیدگی هستید حتما از کفش های استفاده کنید که حفاظی در ناحیه مچ و ساق پا دارند برای اینجام این تمرین ۱تا ۳جلسه در هفته و هرجلسه به مدت ۳۰ دقیقه کافی می باشد. اگر به رقصیدن همچنین رقص زومبا علاقه مند هستید زومبا بهترین انتخاب است چرا که هم بسیار لذت بخش و نشاط آور است هم برای لاغری بسایر مفید است.

6) دوچرخه سواری هوازی

برای این ورزش پرتحرک نیازمند یک دوچرخه ثابت و یک کفش ورزشی مناسب هستید این ورزش یک ورزش قدرتی بوده و برای تقویت ماهیچه های پاها و یکی از بهترین ورزش ها برای تناسب اندام ها است و یکی از تمرین هایی است که برای سلامت قلب کمک زیادی میکند.

البته اگر حرفه ای نیستید و تازه کار هستید بهتر است از یک مربی کمک بگیرید و اگر زودخسته می شوید، بهتر است میزان مقاومت دستگاه را کاهش بدهید بهتر است ۳ جلسه در هفته و هر جلسه ۴۵ الی ۶۰ دقیقه این تمرین را انجام بدهید.


پربازدیدترین : رژیم غذایی سم زدایی بدن


برخلاف دوچرخه‌ سواری تفریحی، یک کلاس دوچرخه‌ سواری ضربان قلب شما را تا حد خوبی بالا خواهد برد و به این منظور بخش‌ های متنوعی شامل مقاومت بالای دستگاه، شیب زیاد و غیره در موارد تمرینی اعمال خواهند شد. این کلاس‌ ها به شما کمک خواهند کرد عضلات خود را تا حد خوبی تقویت کنید.

7) تمرین های هوازی بدنسازی

ورزش های هوازی برای تناسب اندام

انجمن قلب آمریکا به این نتیجه رسیده اند که اگر حداقل 5 روز در هفته و هر جلسه به مدت 30 دقیقه ورزش های هوازی برای تناسب اندام را انجام دهید که البته می توانید این مقدار را کاهش دهید یا افزایش دهید، بدن و ذهن سالم تر و آماده تری خواهید داشت.

البته علاوه بر این که تمرینات هوازی انجام می دهید، لازم است انواع تمرینات غیر هوازی را نیز انجام دهید. جهت برنامه ریزی تمرین ها ورزشی حتما با پزشک یا مربی ورزشی مشورت کنید تا سلامت شما حفظ شود.


نتیجه گیری نهایی تیم نیمکده

در این مطلب 7 مورد از بهترین تمرین های هوازی در خانه و باشگاه را معرفی کردیم.

پس بهتر است برای نتیجه گرفتن بهتر از ورزش های هوازی این نکات را رعایت کنید:

1) اول بدن خود را گرم کنید.

2) حتما بدن خودرا بعد از تمرین سرد کنید.

3) حتما به تمرینات خود تنوع دهید.

4) آخر هفته ها تمرین کنید.

5) حتما برای انجام تمرینات سخت گرسنه نباشید.

6) کفش و لباس مناسب را انتخاب کنید.

7) آب بنوشید.

8) خوردن وعده های غذایی را فراموش نکنید.

همچنین اگر دوست دارید در مورد خوردن آگاهانه اطلاعاتی کسب کنید، این مطلب بهترین راهنمای شماست.

حتما در بخش زیر نظر بدید و همچنین هر سوال یا ابهامی در مورد بهترین تمرین های هوازی داشتید، در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا اگر سوال مناسبی برای این مقاله بود، سوال شما را با نام و مشخصات خودتون وارد محتوا کنیم!!!!!

مقالات مربوط
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.