لیست بهترین رمان های دنیا

آخرین به روزرسانی 29 خرداد 1400 زمان مطالعه 10 دقیقه / 340 بازدید
برجسته ترین رمان های دنیا

به نظر شما نباید برجسته ترین رمان های دنیا را در طول زندگی خواند؟! حتی اگر اهل خوندن رمان هم نیستید، باید 10 رمان برتر جهان را مطالعه کنید و طعم لذت دنبال کردن یک داستان طولانی را بچشید. در این مقاله ما 12 مورد از رمان های برتر از نظر کاربران که همگی پرفروش ترین رمان های دنیا نیز هستند را به همراه عکس و توضیحات آن معرفی کرده ایم تا اگر دوست داشتید برجسته ترین رمان های دنیا را مطالعه کنید، بدانید بهترین رمان برای شروع کدام است، پس اگر مثل من اهل مطالعه کتاب و حتی رمان های عاشقانه هستید، این مطلب 12 تا از جذاب ترین رمان های جهان رو بهتون معرفی میکند.

بهترین رمان های دنیا که باید خواند

در مطلب قبلی حکایت های کوتاه و آموزنده فوق جذاب جهان را معرفی کردیم که اگر نخواندید حتما همین الان مطالعه کنید. منتقدان ادبی، مورخان، خوانندگان مشتاق و حتی خوانندگان معمولی همگی نظرات مختلفی درباره اینکه کدام رمان واقعاً “بزرگترین کتاب نوشته شده” است، خواهند داشت آیا این کتاب یک رمان با زبانی زیبا و فریبنده است؟

یا یک کتاب واقع گرا؟ رمانی که تأثیر اجتماعی بی نظیری داشته است؟ یا یکی که با ظرافت بیشتری بر جهان تأثیر گذاشته است؟ در اینجا لیست 12 تا از بهترین رمان های جهان آورده شده است که به دلایل مختلف از بزرگترین آثار ادبیات نوشته شده در تاریخ به حساب می آیند.

1) آناکارنینا – لئون تالستوی

هر طرفدار داستان هایی که شامل موضوعاتی که هوش از سر آدم میبرد، مانند قمار، توطئه های ازدواج و همچنین فئودالیسم روسی باشد، بلافاصله آناکارنینا را در اول لیست بهترین رمان های دنیا قرار می دهد و این دقیقاً همان رده بندی است که انتشاراتی مانند مجله تایم از زمان انتشار کامل این رمان در سال 1878 به آن اعطا کرده است.

بهترین رمان های جهان

اثر برجسته داستان نویسی هشت قسمتی توسط لئو تولستوی نوشته شده است و داستان دو شخصیت اصلی را روایت میکند؛ زن خانه دار ناراضی، آنا، که با معشوق جوان خود فرار میکند و یک صاحب زمین عاشق به نام کنستانتین لوین، که با ایمان و فلسفه مبارزه میکند.

تولستوی بحث های متفکرانه ای راجع به عشق، درد و خانواده در جامعه روسیه با مجموعه ای قابل توجه از شخصیت هایی که به دلیل انسانیت واقع بینانه آنها مورد توجه قرار می گیرد، مطرح می نماید. این رمان به ویژه در برخورد با زنان انقلابی بود و تعصبات و معضلات اجتماعی آن زمان را با احساسات زنده به تصویر میکشد.

2) کشتن مرغ مقلد – هارپر لی

اعتقاد بر این است که هارپر لی یکی از تأثیرگذارترین نویسندگان تاریخ بوده است، فقط یک رمان مشهور منتشر کرد، تا اینکه دنباله جنجالی آن درست در سال 2015 درست قبل از مرگ او منتشر شد.

کتاب کشتن مرغ مقلد در سال 1960 منتشر شد و به عنوان یکی از جذاب ترین رمان های تاریخ شناخته شد. این رمان نژادپرستی در جنوب آمریكا را از طریق چشمان گشاده معصوم دختر جوان باهوشی به نام ژان لوئیز فینچ بررسی میكند.

بهترین رمان های دنیا

شخصیت های شاخص آن، به ویژه وکیل دلسوز و عادل پدر و آتیکوس فینچ، در زمانی که تنش ها در مورد نژاد زیاد بود، به عنوان الگو عمل کردند و دیدگاه ها را تغییر دادند.

این کتاب در سال 1961 جایزه پولیتزر را برای ادبیات داستانی بدست آورد و در سال 1962 به یک فیلم برنده اسکار تبدیل شد و به داستان و شخصیت های آن حیات و نفوذ بیشتری در حوزه اجتماعی آمریکا بخشید.

3) گتسبی بزرگ – اسكات فیتزجرالد

گتسبی بزرگ اثر اسكات فیتزجرالد به عنوان یكی از بزرگترین متون برای آشنایی دانشجویان با هنر نقد آثار ادبی است.

این رمان از دیدگاه مرد جوانی به نام نیک کاراوی نقل شده است که اخیراً به شهر نیویورک نقل مکان کرده است و با همسایه عجیب و غریب حود و ریشه های مرموز او، جی گتسبی دوست شده است.

زیباترین رمان های دنیا

گتسبی بزرگ، نگاهی بصیرتی به دوران جاز در دهه 1920 در تاریخ ایالات متحده را ارائه میدهد و در عین حال ایده رویای آمریکایی را نقد میکند. شاید مشهورترین جنبه رمان، هنر عکس روی جلد آن باشد؛ چهره ای متحیر به آسمان آبی تیره شب و نور از منظره شهر، تصویری كه با پیكربندی كمی متفاوت، در متن خود به عنوان سمبل نیز دیده میشود. 

4) صد سال تنهایی – گابریل گارسیا مارکز

گابریل گارسیا مارکز، نویسنده فقید کلمبیایی، مشهورترین اثر خود را با نام “صد سال تنهایی” در سال 1967 منتشر کرد.

این رمان داستان هفت نسل از خانواده بوئندیا را روایت میکند و تأسیس شهر ماکوندو آنها را تا نابودی آن همراه با آخرین مورد دنبال میکند.

از فرزندان خانواده. در شکل خیالی، رمان ژانر رئالیسم جادویی را با تأکید بر ماهیت خارق العاده چیزهای عادی در حالی که چیزهای عرفانی رایج نشان داده شده است، کاوش میکند.

جذاب ترین رمان های تاریخ

مارکز بر شیوع و قدرت افسانه و داستان عامیانه در ارتباط تاریخ و فرهنگ آمریکای لاتین تأکید میکند. این رمان جوایز زیادی را برای ماركز به ارمغان آورد و منجر به افتخار نهایی وی برای دریافت جایزه نوبل ادبیات در سال 1982 برای كل مجموعه کارهایش شد، كه صد سال تنهایی غالباً بهترین اثر وی است، بنابراین بی شک یکی از ده رمان برتر دنیا را میتوان این رمان مشهور دانست.

5) گذری به هند – ادوارد مورگان فورستر

ادوارد مورگان فورستر رمان خود “گذری به هند” را پس از چندین سفر در این کشور در طول زندگی اولیه نوشت.

این کتاب در سال 1924 منتشر شد و پیرو یک پزشک مسلمان هندی به نام عزیز و روابط وی با یک استاد انگلیسی، سیریل فیلدینگ و یک معلم ملاقات کننده انگلیسی به نام آدلا کوئستد است.

هنگامی که آدلا معتقد است عزیز هنگام سفر به غارهای مارابار در نزدیکی شهر خیالی چاندراپور، جایی که داستان در آن جریان دارد، به او تعرض کرده است، تنش ها بین جامعه هند و جامعه استعمار انگلیس افزایش می یابد.

جالب ترین رمان های دنیا

امکان دوستی و ارتباط بین مردم انگلیس و هند، علی رغم اختلاف فرهنگی و تنش های شاهنشاهی، در این درگیری بررسی میشود. توصیف های رنگارنگ رمان از طبیعت، چشم انداز هند و قدرت مجازی که در متن به آنها داده میشود، آن را به عنوان یک اثر داستانی عالی تقویت میکند، لذا قطعا در لیست رمان های برتر دنیا باید اسم رمان گذری بر هند آورده میشد.

6) مرد نامرئی – رالف الیسون

مرد نامرئی رالف الیسون که اغلب با رمان علمی-تخیلی H.G. Wells با همین نام اشتباه گرفته میشود، یک رمان پیشگام در بیان هویت برای مرد آمریکایی آفریقایی تبار است.

راوی این رمان، مردی که هرگز نامی از او برده نمیشود اما معتقد است که از نظر اجتماعی “نامرئی” است، داستان حرکت خود را از جنوب به کالج و سپس به شهر نیویورک تعریف میکند.

رمان های بی نظیر دنیا

در هر مکان او با سختی و تبعیض شدید مواجه میشود، در یک کار، روابط و جنبش های اجتماعی مشکوک در یک ذهنیت منحرف و اثیری سقوط میکند.

این رمان به دلیل سبک سورئال و تجربی خود در نوشتن که نمادهای پیرامون هویت و فرهنگ آمریکایی آفریقایی تبار را کاوش میکند، مشهور است. مرد نامرئی در سال 1953 برنده جایزه کتاب ملی ایالات متحده در داستان شد و یکی از رمان هاي برتر دنيا به شمار میرود.

7) دن کیشوت – سروانتس

دن کیشوت، اثر سروانتس، شاید تأثیرگذارترین و شناخته شده ترین اثر ادبیات اسپانیا، برای اولین بار در سال 1615 به طور کامل منتشر شد که در آن زمان جزو بهترین رمان های جدید از نظر کاربران محسوب میشد!

کتاب دن کیشوت که به طور منظم به عنوان یکی از بهترین آثار ادبی در تمام دوران شناخته میشود، داستان مردی که نام او “دون کیشوت د لا منچا” است و با وسواس زیادی نسبت به رمان های عاشقانه درباره جوانمردی برای احیای این رسم و تبدیل شدن به یک قهرمان میشود.

رمان های برتر از نظر کاربران

شخصیت دون کیشوت به یک بت و تا حدودی به یک شخصیت کهن الگویی تبدیل شده است و از زمان انتشار رمان، بر بسیاری از آثار مهم هنری، موسیقی و ادبیات تأثیر می گذارد. بهترین رمان عاشقانه جهان لقبی است که رمان دن کیشوت همواره در طول تاریخ یدک میکشد.

8) دلبند – تونی موریسون

رمان معنوی و دلهره آور تونی موریسون در سال 1987 داستان یک برده فراری به نام سته را روایت میکند که در سال 1873 به سینسیناتی، اوهایو فرار کرده است.

این رمان آسیب های برده داری را حتی پس از آزادی به دست می آورد، گناه و درد عاطفی سته را به تصویر می کشد بعد از اینکه فرزند خودش را که او را معشوق نامید، کشت تا او را از زندگی برده ای دور نگه دارد.

بهترین رمان دنیا

یک شخصیت طیفی در زندگی شخصیت ها ظاهر می شود و با همان نام کودک روبرو میشود، درد و رنج خانواده را تجسم میبخشد و احساسات و گذشته آنها را اجتناب ناپذیر میکند.

این رمان به دلیل پرداختن به تأثیرات روانشناختی برده داری و اهمیت خانواده و جامعه در بهبودی مورد ستایش قرار گرفت. معشوق در سال 1988 جایزه پولیتزر را به دلیل ادبیات داستانی دریافت کرد و این اثر را اگر یکی از برجسته ترین رمان های دنیا ننامیم، پس چه نامیم!

9) خانم دالووی – ویرجینیا وولف

خانم دالووی اثر ویرجینیا وولف، قطعا جزو جالب ترین رمان های دنیا میباشد که دقیقاً یک روز از زندگی یک جامعه اجتماعی انگلیس به نام کلاریسا دالووی را توصیف میکند.

کتاب خانم دالووی با استفاده از ترکیبی از روایت شخص سوم و افکار شخصیت های مختلف، از سبک آگاهی از تمام آن استفاده میکند.

پرفروش ترین رمان های دنیا

نتیجه این سبک، نگاهی کاملاً شخصی و آشکار به ذهن شخصیت هاست، زیرا رمان بیشتر به شخصیت متکی است و نه برای طرح داستانش.

افکار شخصیت ها شامل پشیمانی ها و افکار مداوم گذشته، مبارزات آنها با بیماری روانی و استرس پس از سانحه ناشی از جنگ جهانی اول و تأثیر فشارهای اجتماعی است.

سبک، موضوع و موقعیت زمانی منحصر به فرد رمان، آن را به یکی از معتبرترین و مورد توجه ترین آثار در تمام دوران تبدیل کرده است و نام این رمان را میتوان در بین ده رمان برتر دنيا دید.

10) همه چیز از هم می پاشد – چینوا اچه بی

قانون غربی “ادبیات بزرگ” اغلب بر نویسندگانی متمرکز است که از آمریکای شمالی یا اروپا می آیند و اغلب نویسندگان برجسته و آثار شگفت انگیز ادبیات سایر مناطق جهان را نادیده می گیرند.

چاپ شده در سال 1958، یکی از این آثار ادبیات آفریقایی است که باید بر تعصب برخی محافل ادبی غلبه کند و یکی از آنها است که با وجود آن توانسته است در سراسر جهان به رسمیت شناخته شود.

این رمان پس از یک مرد ایگبو به نام Okonkwo، در توصیف خانواده اش، دهکده ای در نیجریه که در آن زندگی میکند و تأثیرات استعمار انگلیس بر کشور زادگاهش است.

رمان هاي برتر دنيا

این رمان نمونه ای از ادبیات پسااستعماری آفریقا است، ژانری که از اواسط دهه 1900 به بعد اندازه و شناخت بیشتری پیدا کرده است زیرا مردم آفریقا توانسته اند داستان های غالباً ناشناخته امپریالیسم خود را از منظر مستعمرات به اشتراک بگذارند.

این رمان اغلب برای خواندن در دوره های ادبیات جهان و مطالعات آفریقایی اختصاص داده میشود و همواره در بین رمان های برتر دنیا نامش به چشم میخورد.

11) جین ایر – شارلوت برونته

جین ایر اثر شارلوت برونته، رمان دیگری که اغلب برای مطالعه در دانشگاه ادبیات تعیین میشد، در ابتدا در سال 1847 با نام مستعار Currer Bell منتشر شد تا واقعیت زن بودن نویسنده را پنهان کند. کتاب جین ایر بی شک جزو جذاب ترین رمان های جدید به حساب می آید.

خوشبختانه از سال 1847 در ادبیات چیزهای زیادی در مورد زنان تغییر کرده است و برونته اکنون اعتباری را که شایسته آن است برای یکی از پیشگامانه ترین رمان های زنان در تاریخ دریافت میکند.

معرفی رمان های برتر دنیا

در زمانی که نویسنده احساس کرد مجبور است هویت واقعی خود را پنهان کند، جین ایر داستانی از فردگرایی برای زنان ارائه داد. شخصیت مشهور رمان از یتیم و فقیر شدن به یک زن موفق و مستقل تبدیل میشود.

این اثر ترکیبی از مضامین ادبیات گوتیک و ویکتوریا است و با تمرکز بر رشد حساسیت جین با کنش و نوشتار درونی، انقلابی در هنر رمان ایجاد میکند. از نظر خود من، جین ایر بهترین رمان دنیا میباشد!

12) مادام بوواری – گوستاو فلوبر

مادام بوواری اثر گوستاو فلوبر یکی از رمان های بی نظیر دنیا میباشد که در سال 1856 در مجله Revue de Paris منتشر شد و سال بعد در دو جلد به چاپ رسید.

فلوبر داستان معمول زنان را به اثری ماندگار از انسانیت عمیق تبدیل کرد.

مادام بواری را شاهکار فلوبر می دانند و به گفته برخی، عصر جدیدی از رئالیسم را در ادبیات آغاز کرد.

مادام بواری داستان تلخ ازدواج را روایت میکند که به فاجعه ختم میشود.

چارلز بواری، پزشکی خوش قلب اما کسل کننده و جاه طلب و با تمرین ناچیز، با اما، دختر زیبای مزرعه بزرگ شده در صومعه ازدواج میکند.

10 رمان برتر جهان

اگرچه او ازدواج را به عنوان یک زندگی ماجراجویی پیش بینی میکند، اما خیلی زود متوجه میشود که تنها هیجان او ناشی از پروازهای فانتزی است که هنگام خواندن رمان های عاشقانه احساسی انجام میدهد.

او از وجود طبقه متوسط ​​خود به طور فزاینده ای خسته و ناراضی میشود و حتی تولد دختر آنها، برته، لذت کمی برای اما به ارمغان می آورد. هرچه در وصف این رمان جذاب بگویم کم است، فقط این را بگویم که این اثر قطعا یکی از بهترين رمان هاي دنيا محسوب میشود.


نتیجه گیری نهایی تیم نیمکده

با توجه به اینکه پیش از این به نقد و بررسی کتاب اثر مرکب پرداخته بودیم و بازخورد خیلی خوبی از شما عزیزان دریافت کردیم، در این مطلب به معرفی 12 تا از بهترین رمان های دنیا پرداختیم.

حالا که اسم و مشخصات برجسته ترین رمان های دنیا را میدانید، توقع داریم که شروع کنید به خواندن و لذت بردن از آنها.

مطمئنم که اگر یکی از زیباترین رمان های دنیا که در این مطلب معرفی کردیم را بخوانید، دیگر مشتری پروپاقرص رمان های برتر جهان خواهید شد.

اینجا به معرفی رمان های برتر دنیا پرداختیم، شما هم نظر بدید و بگید که بهترین رمان عاشقانه ای که تا حال خوانده اید، اسمش چی بوده است.

حتما در بخش زیر نظر بدید و همچنین هر سوال یا ابهامی در خصوص برجسته ترین رمان های دنیا داشتید، در بخش ارسال دیدگاه ها بنویسید تا اگر سوال مناسبی برای این مقاله بود، سوال شما را با نام و مشخصات خودتون وارد محتوا کنیم!!!!!

مقالات مربوط
ارسال دیدگاه

4 thoughts on “لیست بهترین رمان های دنیا

  1. بهترین رمان عاشقانه ای که من خوندم ملت عشق بوده، از تک تک صفحات کتاب لذت بردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.